Tenger alatti szálloda épül Dubajban

Tenger alatti szálloda épül lengyel tervek alapján Dubajban: az elképzelések szerint a vendégek a tengerszint alatt 10 méter mélyen elhelyezett diszkosz alakú lakrészben bérelhetnek szobákat.

  • MTI MTI
Tenger alatti szálloda épül Dubajban

Az Egyesült Arab Emírségekben (EAE) épülő 120 millió dollár értékű beruházás tervei a tengermelléki Gdansk műszaki egyetemén készültek. Az itt megtekinthető Water Discus Hotel fő alkotóeleme egy csaknem 1000 négyzetméteres víz alatti modul, amelyben 21 hangszigetelt vendégszobát alakítanak ki egy, szintén felszín alatti búvárközpont közvetlen szomszédságában. A lakosztályok speciális világítással rendelkeznek és panorámaablakaik szükség esetén különböző transzparenciájú redőnyökkel is besötétíthetők.

A tenger alatti világ rajongói a szobákhoz tartozó távvezérelt járművek segítségével kutathatják fel a tengerfenék zegzugait, így víz alá sem kell merülniük a helyi fauna és flóra titkainak megismeréséhez.

A tervek szerint a szállodai részt a tengerfenékhez három erős oszloppal rögzítik, a komplexum vízfelszín feletti, szintén diszkosz alakú moduljába pedig egy függőleges folyosó segítségével lehet feljutni lifttel vagy lépcsőn. A vendégek biztonsága érdekében veszély esetén a szálloda önállóan felmerül a felszínre, míg a felszínen található kisebb modulok mentőjárműként is használhatók.

A beruházásért felelős cégek elképzelései szerint a projekt a turisztikai és szállodai szolgáltatások új fejlesztési irányán kívül lehetőséget nyújt a víz alatti természetvédelem kiépítésére: a szállodában a tengeri ökoszisztémák védelmét szolgáló laboratóriumot is működtetnek egy új nemzetközi természetvédelmi kezdeményezés keretében.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.