Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem a filmszínészek és a bankárok a legújabb sztárok a Forbes magazin gazdaglistáján: a technológiai cégek milliárdosai, akik persze szintén pazar villákban laknak.
Az amerikai sajtó időről időre összegyűjti, hogy milyen körülmények között tengetik mindennapjaikat a különféle ágazatok legismertebb és leggazdagabb emberei. A Facebook múlt heti tőzsdei kibocsátása kiváló alkalmat szolgáltatott arra, hogy sorra vegyék a technológiai szektorban meggazdagodottak lakáshelyzetét.
Az ilyen listák készítésében élenjáró zillow.com szerint Mark Zuckerbergnek, a közösségi portál tulajdonosának és első számú vezetőjének a háza kb. 7 millió dollárt ér. Palo Alto egyik kedvelt negyedében van, 560 négyzetméteres, öt hálószoba és egy sós vizű úszómedence is van benne.
A Nepstert megalapító Sean Parker vagyonát 2,1 milliárd dollárra becsülik. Tavaly januárban vásárolt egy nagy házat Greenwich Village-ben 20 millió dollárért. A stílusos, 750 négyzetméteres hajlék egy arisztokratikus házakkal tömött utcában található, hat hálószobája van és nagy belső úszómedence is tartozik hozzá – bár nem sós vízzel. Parker egyébként még mindig kötődik a Facebookhoz, amelynek korábban elnöke is volt, 4 százaléknyi részvényt megtartott.
A Facebook egyik korai befektetője, Peter Thiel a PayPal nyomán lett igazán gazdag, vagyonának becsült értéke 1,5 milliárd dollár. A Szilícium-völgytől távol, Los Angeles egyik felkapott körzetében tölti idejének nagy részét az ott vásárolt villában, amelyben csak négy hálószoba van, de amelyet teljesen átalakíttatott a maga ízlésére.
Eric Schmidt, a Google ügyvezető elnöke 6,3 milliárd dollárt érő vagyonnal rendelkezik. Kaliforniát részesíti előnyben, több villája is van ott. A legjobban azt szereti, amelyik körül hatalmas zöld terület található, szinte el is tűnik benne az egyébként méretes ház.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.