Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Immár két Empire State Building található New Yorkban, a második azonban jóval szerényebb híres testvérénél, egy kilencemeletes bankszékházat neveztek el így a Broadwayn.
Egyes építészkörökben felháborodást váltott ki a döntés. "Már létezik egy épület ilyen néven, 440 méter magas, valamelyest ismert, talán már önök is látták" – fakadt ki valaki ironikusan a Curbed építészblogon.
A nevet adó befektetői csoport azzal védekezik, hogy az épület már régóta az Empire State Bank székhelye, és 1897-es megnyitása után első neve Empire State Building volt – 34 évvel a híres felhőkarcoló elkészülte előtt. Az érvet New York városa is elfogadta, és hivatalosan jóváhagyta a névkérelmet.
A híres Empire State Building antennájával együtt 443 méteres magasságával csaknem 40 évig a világ legmagasabb épülete volt 1931-es befejezése után. Elsőségét 1970-ben vesztette el a Világkereskedelmi Központ (World Trade Center) északi tornyának átadásával.
A 2001. szeptember 11-i terrortámadás után újra New York legmagasabb épülete lett, egészen 2012-ig, amikor az épülő One World Trade Center túlszárnyalta magasságát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.