Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum igazgatója azt mondta, szerinte minden igényt kielégítene a Városligetbe tervezett új múzeumépület, ráadásul az egy mostani betonparkoló helyére épülne és nem venne el zöldterületet.
A Néprajzi Múzeum Városligetbe tervezett új épülete az intézmény minden elvárásának megfelel, hiszen a tervek mind a muzeológusok, mind a látogatók igényeit figyelembe véve készültek el - mondta Kemecsi Lajos, a múzeum főigazgatója egy budapesti kerekasztal-beszélgetésen szerdán.
Az igazgató elmondta, hogy a Néprajzi Múzeum esetében a fejlesztés során a múzeum megfogalmazhatta paramétereit, a három évig tartó előkészítő munka alatt részletesen kidolgozhatta igényeit saját gyűjteményéhez, kiállítási politikájához, tudományos tevékenységéhez, a látogatói vizsgálat eredményéhez igazodva. Ezek alapján írták ki később a tervpályázatot és született meg az építészeti program.
Mint mondta, szerinte a pályázaton nyertes épület egy nagyon korszerű, ma Magyarországon még nem működő múzeumtípus meghonosítására ad lehetőséget, a Néprajzi Múzeum ugyanis soha nem működött olyan épületben, amelyet múzeumnak építettek. Kemecsi azt mondta, jelenleg sem ideálisak a működési körülményei sem a Kossuth téri épületben, sem pedig abban a tekintetben, hogy a gyűjteményi raktározásra egy törökbálinti raktárat kénytelenek használni.
Az igazgató szerint a beruházás nem veszélyezteti a Városliget zöld állományát, hiszen a múzeum új épülete egy most parkolóként funkcionáló betonterületre épülne. Az igazgató kitért arra is, hogy a gyűjteménytárolás problémáját az egykori, ma üresen álló Szabolcs utcai kórház területén létrejövő, a legmodernebb technikákkal felszerelt Országos Múzeumi Raktározási és Restaurálási Központ (OMRRK) oldja majd meg.
A Néprajzi Múzeum 1872-től 1892-ig a Magyar Nemzeti Múzeum épületében működött, 1892-ben a Várkert Bazárba költöztették, de a nem megfelelő körülmények miatt 1893-ban már egy Csillag utcai bérház lakásaiban működött. Itt készült első állandó kiállítása is. 1906-ban a Millenniumi Kiállításból megmaradt Városligeti Iparcsarnok üresen álló épületébe költöztették, innen az épületet és a gyűjteményt ért viharkár miatt 1924-ben ment tovább a múzeum a Tisztviselőtelepi Gimnázium üres épületébe. A népligeti iskolaépületben 1929-től harminc teremben tárta a látogatók elé gazdag anyagát. A múzeum formális önállóságát 1947-ben nyerte el, amikor szervezetileg is kivált a Nemzeti Múzeum kötelékéből, és országos hatáskörű önálló intézmény lett. 1975-ben költözött a Kúria volt épületébe a Parlamenttel szembe.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Otthonteremtési hitelprogramról döntött szerdai ülésén a kormány, ennek további részleteit is ismertette Gulyás Gergely.
A Bloomberg elemzője szerint az amerikai szankciók már csak papíron léteznek.