Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Ha tudja a választ, itt egy videó arról, hogy mi az oka.
A címben szereplő ravasz kérdést a Wendover Productions most megjelent ismeretterjesztő videója tette fel. New York a manhattani felhőkarcoló-rengeteggel sokkal sűrűbbnek tűnik, mint a nála „laposabb” Párizs, a tény azonban az, hogy az amerikai város népsűrűsége (10 ezer 500 fő négyzetkilométerenként) csaknem fele a francia fővárosénak (22 ezer fő négyzetkilométerenként).
Ahhoz, hogy olyan várost találjunk Európában, mint New York, egészen a hatodik legsűrűbben lakott településig kell elmennünk, vagyis Lyonig.
A megfejtés természetesen a városok eltérő szerkezetében rejlik: hiába van New Yorknak borzasztóan zsúfolt belső területe, az azon kívül eső részek sokkal kevésbé sűrűn lakottak.
Az ismeretterjesztő videó jól elmagyarázza (angolul), hogy milyen történelmi okokra vezethető vissza az eltérő városszerkezet. Mivel az európai nagyvárosok értelemszerűen sokkal régebbi alapításúak, fejlődésük jelentős része arra az időszakra esik, amikor a településen belüli távolságokat gyalogszerrel be kellett tudni járni. Ezeken a helyeken tehát jellemzően a város központjában laktak, és laknak ma is a gazdagabb rétegek.
Az Egyesült Államokban ezzel szemben a nagyvárosok fejlődése már arra a korszaka esett, amikor a vasúti közlekedés lehetővé tette, hogy a gazdagok inkább a városközpontokon kívüli nagyobb, tágasabb birtokokon éljenek. Az amerikai nagyvárosok központjaira jellemző magas bűnözési ráta egészen az utóbbi időkig rá is erősített arra a trendre, hogy aki teheti, az inkább a kiköltözés és a munkába ingázás mellett döntsön. Az európai és amerikai városokra rávetített jövedelmi eloszlások egyértelműen mutatják az ellentétes trendet.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A rendező a 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.