szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Veres Pálné Gimnázium mellett lévő épületrész átalakítására a Szíjj Lászlóhoz köthető ingatlanfejlesztő még 2018-ban kapta meg az engedélyt. Azóta az épület egyre rosszabb állapotban van, hullik a vakolat, lyuk tátong a tetején.

"Íme, egy belvárosi NER-szállodaberuházás a gyakorlatban!" - ezzel a felütéssel indította posztját Kovács Alex Gábor V. kerületi ellenzéki önkormányzati képviselő február végén, amikor fotókat osztott meg a Veres Pálné Gimnázium főépülete és tornaterme közé ékelődött ház jelenlegi állapotáról.

Az V. kerületi ingatlan rossz állapotáról már ősszel beszámolt a sajtó, azóta pedig - a fotók alapján - nem sokat javult a helyzet. "Mint az a képeken is látható, ma reggel - 3 hónappal később! - három munkás mindenféle biztonsági intézkedés és munkavédelmi felszerelés nélkül megkezdte az épület tetőszerkezetének javítását. Sem biztonsági kötél, sem háló és a gimnázium udvarán sem kerítették el az érintett részt - a gyerekek gyanútlanul sétáltak át a tornaterembe közvetlenül a munkálatokkal érintett épületrész alatt" - fogalmazott a képviselő.

Az épületrészről, amely a mellette lévő gimnáziummal egy társasházat alkot, hullik a vakolat, a tetején pedig méretes lyuk tátongott a képek pár nappal ezelőtti készítésekor. Kovács Alex Gábor azt írta, hogy a Tiéd a Belváros-frakció tagja, Árvai Péter értesítette is "az áldatlan állapotokról a gimnázium vezetését", akik haladéktalanul elkerítették az érintett és veszélyes udvarrészt, noha "ez nem az ő dolguk lenne, és ez így továbbra sem biztonságos" - fűzte hozzá Kovács.

A Népszava emlékeztet, hogy a Veres Pálné utca 36-38. szám alatti ingatlan szóban forgó épületszárnyát 2011-ben helyezték védettség alá. A NER-közeli milliárdos vállalkozó Szíjj Lászlóhoz köthető Minerva V50 Ingatlanfejlesztő Alap 2018-ban kapta meg az építési engedélyt a műemlék épület helyreállítására és átalakítására a fővárosi kormányhivatal építési osztályától, de láthatóan egészen mostanáig semmilyen érdemi építési munkálat nem történt az ingatlanon.

A lap szerint "a környék lakói már évekkel ezelőtt is attól tartottak, hogy az épület az egykor szintén műemléki védettséget élvező Király utca 40. sorsára jut. Annak a háznak a bontását nem engedélyezte a hatóság, mire a tulajdonos hagyta összedőlni".

Az rtl.hu-nak az ingatlanfejlesztő alap korábban adott válasza szerint egy 125 szobás, 4 csillagos butikhotellé alakítanák az épületet.

 

Az épülettömbből 2262 négyzetméter a fővárosi önkormányzat tulajdonában maradt, ebben működik a gimnázium", a másik rész 2013 óta üresen áll,

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!