szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A BKK azt írja, a gyalogátkelőhelyeket a Blaha Lujza téri zebrák átadásának sikere inspirálta.

Három új akadálymentes gyalogos-átkelőhelyet adtak át a Nyugati térnél – olvasható a BKK közleményében.

Közvetlen összeköttetést kapott a Teréz körút és a Szent István körút között az északi és a déli oldal, valamint a Váci út és a Bajcsy-Zsilinszky út a Szent István körút felőli részen. Az átkelőkkel egyidőben kerékpáros-átvezetések is létesültek.

Szeptember elejétől a Nyugati pályaudvaron zajló felújítások miatt a hozzátartozó aluljáró rész le lett zárva, így csak a csarnokon keresztül tudják elérni a vágányokat. A BKK közleménye szerint az átkelőhelyek segíteni fogják az aluljáró igénybevétele nélküli közlekedést is.

A Nyugati tér a főváros egyik legforgalmasabb csomópontja, a BKK szerint évtizedek után a vak és gyengénlátók, az idősek, a babakocsival közlekedők és a bőrönddel utazók számára is biztonságossá vált.

A közlemény szerint a Nyugati téri átkelőhelyeket többek között a Blaha Lujza téri zebrák pozitív fogadtatása is segítette. A Blaha Lujza térre kihelyezett zebrák, amiket Karácsony Gergely főpolgármester adott át, a kormánymédia szerint csak tovább nehezítették az autósok dolgát. A gyalogátkelőhelyek átadásakor a tér felújítás alatt állt, amit a legtöbb NER lap úgy aposztrofált, a lassú átépítés tökéletes lenyomata Karácsony „teszetosza” politikájának. A zebrák miatt pedig „jóval hosszabb ideig tart a piros az autósoknak”.

Vitézy Dávid volt közlekedésért felelős államtitkár januárban egy, a fővárosi önkormányzatnál dolgozó fejlesztési tanácsadó szavait cáfolva kijelentette: bármit is állítsanak, nem a gyalogosok okozzák a dugót és a légszennyezést, hanem az autósok. Vitézy továbbá arról írt, a Blaha Lujza téri zebrákra szükség van.

 

zCast - Vitézy Dávid: Ha jó alternatívát csinálunk, az emberek maguktól le fogják tenni az autót

Miért nem lehet Budapesten kezdeni a budapesti autóprobléma megoldását? Hogyan állít használható példát London és Prága a magyar fővárosnak? Ki kéne-e árusítsuk a vágányainkat? Van-e autósüldözés, lehet-e dugódíj? Fenntarthatósági podcastunk évadnyitójában Vitézy Dávid volt közlekedési államtitkár és egykori BKK- és BFK-vezér válaszolt az elmúlt hónapok legégetőbb közlekedési kérdéseire és vetítette előre nemzetközi példákon keresztül, hogy jó szakpolitikával milyen szerepe lehetne a tömegközlekedésnek egy fenntartható jövőben.

A BKK közleménye hozzáteszi, a tavalyi adatokhoz képest 20 százalékkal nőtt a reggeli csúcsórában a gyalogosok száma.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!