Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Olcsóbb volt egy átlagos, új építésű budapesti lakás tavaly év végén, mint a harmadik negyedévben.
Minimálisan, de csökkent az új építésű budapesti lakások átlagos négyzetméterára 2023 végén az előző negyedévhez képest – közölte az Otthon Centrum.
Egy négyzetméterért így átlagosan 1,605 millió forintot kellett fizetni,
ez 0,2 százalékkal alacsonyabb, mint a harmadik negyedéves érték.
Éves szinten így is nőttek a négyzetméterárak, ám mindössze 3,3 százalékkal. Kosztolánczy György, az Otthon Centrum vezérigazgatója szerint még soha nem mértek ilyen alacsony éves növekedést.
A legdrágább kerületek sorrendje nem változott, továbbra is az V.-ben a legdrágábbak az új lakások, egy négyzetméterért átlagosan 3,081 millió forintot kellett fizetni. A II. kerületben 3,039 millió forint az átlagos négyzetméterár, és még három további kerületben kerül 2 milliónál többe egy újonnan épített lakás egy négyzetmétere: XII. kerületben 2,97, az I. kerületben 2,67, míg a VI. kerületben 2,19 millió forint volt az átlag. A legolcsóbbnak a XXIII. számít, 1,06 milliós négyzetméterárral, de a pesti kerületekben mindenhol 1,3 millió alatt maradt az átlagár.
Mind a beruházások, mind az épülő lakások száma csökkent, előbbi 2,5, utóbbi 9,1 százalékkal. Az Otthon Centrum szerint januári felmérése szerint 337 projekt van folyamatban, melyekben 24,8 ezer lakás épül. A legtöbb lakás a XIII. kerületben, a legkevesebb pedig a belvárosban épül.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.