Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Magyarország miniszterelnöke amerikai látogatásán előszőr megkoszorúzta Kossuth és Wallenberg mellszobrát, majd Tom Lantos képviselővel, Condoleezza Rice külügyminiszterrel tárgyalt. A nap folyamán Gyurcsány George W. Bush amerikai elnökkel is tárgyalóasztalhoz ül majd.
A politikai és szövetségesi kapcsolatok erősítése, a gazdasági, tudományos és oktatási együttműködés kiszélesítése áll Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerdán kezdődő négynapos hivatalos egyesült államokbeli látogatásának a homlokterében, amelynek során a magyar kormányfő pénteken találkozik a Fehér Házban George Bush amerikai elnökkel.
Pénteken délben Budapestre érkezett feleségével Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, aki a MOB 110 éves fennállásának alkalmából rendezett ünnepi eseményeken vesz részt és megtekinti a birkózó-világbajnokság versenyeit.
Gyurcsány Ferenc magyar kormányfő a jövő héten négynapos látogatást tesz az
Egyesült Államokban, amelynek állomásai New York, majd Washington lesznek és pénteken találkozik George Bush amerikai elnökkel a Fehér Házban.
Megkezdődött a határon túli magyar szervezetek és Gyurcsány Ferenc kormányfő találkozója hétfőn délelőtt a Parlamentben. A miniszterelnök bevezetőjében arról beszélt, hogy a közös nemzeti felelősséget olyan intézményekkel, megoldásokkal kell megerősíteni, amelyekkel mindenki egyetért.
Osztrák-magyar államfői találkozó kezdődött pénteken Bécsben, amely után a Magyar Köztársaság elnöke Ausztria kormányának és törvényhozásának a vezetőjével is találkozik.
A Magyar Köztársaság elnökévé megválasztott Sólyom László két szlovákiai lapnak adott exkluzív interjút és több, a határon túli magyarságot érintő kérdésről véleményt nyilvánított.
Mádl Ferenc szerint az alkotmányos szerződés ratifikációs folyamatának a lezárása nélkül is működik az Európai Unió, ráadásul 10 új taggal, ami azt mutatja, hogy vannak még tartalékai.
A közép-európai országokban ritka nagy esély kínálkozik arra, hogy a következő választások után mindenütt jobbközép kormány legyen hatalmon - jelentette ki a cseh Polgári Demokrata Párt elnöke szombaton Budapesten, a Fidesz-kongresszus keretében a polgári alternatíva jövőjéről rendezett vitafórumon.
Nyugdíjba vonul Thomas Glaser, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének megbízott vezetője. A diplomata szerint sikeres volt az ország első éve az EU-ban, ugyanakkor problémás az állam szerepvállalásának mértéke, a hazai mezőgazdaság és az egészségügy területe. A brit Glaser bírálja a jelenlegi ellenzéket is: szerinte a Fidesz protekcionista és elavultan hagyományőrző.
A kétoldalú kapcsolatok továbbfejlesztéséhez kért támogatást az iráni parlamenttől Balogh László, az Országgyűlés iráni-magyar baráti tagozatának elnöke teheráni látogatásán, hivatkozva arra, hogy az utóbbi időben fejlődésnek indult az együttműködés.
Rómába utazott Erdő Péter bíboros érsek, Magyarország prímása II. János Pál pápa gyászszertartására és temetésére, valamint a katolikus egyház új vezetőjének megválasztására.
Ostorozta az erős forintárfolyamot Gyurcsány Ferenc kormányfő a Koreai
Köztársaság fővárosában, miután tárgyalt a Samsung Electronics dél-koreai óriáscég leányvállalata, a Samsung SDI vezetőivel.
A magyar püspökök jó állampolgárokként csak aggodalmuknak adtak hangot a közjóért, csak azt kérik, ami a megállapodás szerint jár - mondta Angelo Sodano bíboros a magyar miniszterelnökkel folytatott hét végi vatikáni megbeszélésén.
Mádl Ferenc köztársasági elnök kedden hivatalában fogadta Eduard Kukan szlovák külügyminisztert, akivel egyetértett abban, hogy változatlanul vitás kérdés a bős-nagymarosi vízierőmű rendezetlen helyzete.
Szerinte végelgyengülésre van ítélve az az ország, amelyben milliószám élnek olyan emberek, akik munka helyett ügyeskednek, vagy éppen állami állásért kuncsorognak.