Tetszett a cikk?

A szokásosnál is konkrétabban megfogalmazott fenyegetés miatt az MSZP frakcióvezetője bejelentést tett a rendőrségen.

A vasárnap reggel a lakástelefonon bejelentkező férfi hang – mint azt Lendvai elmondta – a Tilos Rádió elleni tüntetésen történtekre utalva az ott elégetett zászlóhoz hasonló sorsot ígért a szocialista frakcióvezetőnek.



Lendvai Ildikó hozzátette: az ügyben a rendőrségen feljelentést tett. Tényleges életveszélyben ugyan nem érzi magát – mondta Lendvai -, védelmet sem kért, mivel azonban ez esetben a szokásnál konkrétabb fenyegetés hangzott el, szó nélkül nem lehet mellette elmenni; a rendőrségnek szerinte tudnia kell róla.



Előző héten Gusztos Pétert, az SZDSZ parlamenti képviselőjét fenyegették meg egy szerdán megjelent, a Tilos Rádió-ügyről szóló írása miatt. A Magyar Hírlap on-line változatának fórumán egy névtelen hozzászóló konkrét napot megjelölő életveszélyes fenyegetést intézett Gusztos Péterhez és a vele egy oldalon publikáló újságíróhoz.



(MTI)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!