Magyar Péter: Orbán elvtárs, önök csak egy piti, korrupt és hazug bűnszervezet
Vége van, elvtársak! – üzente a miniszterelnöknek és a Fidesznek a Tisza Párt elnöke, aki Orbán Viktor rádióinterjújára reagált, ahol sok szó esett a Tiszáról is.
hvg.hu
Orbán elvtárs, bármennyiszer is hivatkoznak magukra, mint nemzeti kormányra, önök akkor is csak egy piti, korrupt és hazug bűnszervezet”
– így kommentálta Magyar Péter a miniszterelnök szokásos, pénteki rádióinterjúját, amelyben Orbán Viktor beszélt a pesszimista becsléseknél is sokkal rosszabb negyedéves GDP-adatról és Ukrajnáról, de még többet a Tisza Pártról.
Lesz nagy csodálkozás, amikor kijönnek a számok 2025 első negyedévéről – ígérte fél éve Orbán Viktor, és tényleg lett, csak nem úgy, ahogy ő gondolta: megdöbbentően gyengén teljesít a magyar gazdaság. Hol van már az idő, amikor a kormány azt mondta, megindultunk, repülőrajt, utazósebesség, aztán sprint?
Magyar Péter – aki azzal indított, hogy „Stop hazugság, stop korrupció, stop Orbán!” – reagálásában azt írta, hazudik a kormányfő, amikor azt állítja, hogy más európai országok gazdasága is zuhant, mert Csehországban például 2 százalékkal, Litvániában 3,2 százalékkal nőtt.
Furcsának találta, hogy miközben Orbán arról beszélt, hogy nem akar külső körülményekre hivatkozni a tragikus magyar GDP-adatok miatt, ezután mégis ezt tette, amikor hosszan fejtegette, hogy minden baj Európának köszönhető.
A Tisza elnöke szerint Orbán „arról is hazudozott, hogy a magyarok pénzét az európaiak talicskával hordják tolják ki Ukrajnába”. Magyar szerint inkább „Orbánék tudtával teherautóval hordták ki a magyarok százmilliárdjait a Nemzeti Bankból”.
Hiányolta Magyar az Orbán-interjúból, hogy a miniszterelnök „arról egy szót sem szólt, hogy a magyaroknak járó uniós ezermilliárdok az orbáni korrupció miatt nem érkeznek meg”, ehelyett a Tiszát vádolta és ismét Kollár Kinga szavait emlegette fel.
Egyetlen félremagyarázható megszólalás is elég volt a Fidesznek ahhoz, hogy felpörgesse ugrásra kész karaktergyilkos gépezetét. Kollár Kinga mondatainak utóélete rávilágít az ellenzéki politizálás fokozott veszélyeire, de arra is, hogy a tiszások számára a fő kihívás nem az effajta támadások kivédése. Közben a HVG már nem egy olyan állami intézményről, intézményvezetőről tud, aki B tervvel készül a hatalomváltásra.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...