Vészesen fogy az Alkotmánybíróság
Nemrég távozott az Alkotmánybíróság legrégibb tagja, mert lejárt a mandátuma. Péntektől elnök sincs, Sulyok Tamás helyét pedig egy éve nem töltötték be. Tizenöt helyett már csak tizenketten vannak.
Nemrég távozott az Alkotmánybíróság legrégibb tagja, mert lejárt a mandátuma. Péntektől elnök sincs, Sulyok Tamás helyét pedig egy éve nem töltötték be. Tizenöt helyett már csak tizenketten vannak.
Többségüket a magyar–osztrák határon, de a Nickelsdorf–Hegyeshalom nagy határátkelő nyitva marad.
Leginkább a vagyon elleni bűncselekmények szaporodtak el, ezen belül is a lopások és a különféle csalások.
A folyamatban lévő ügyekre nincs hatással a kormány jelenlegi döntése, ami azt jelenti, hogy elvileg a magyar hatóságoknak őrizetbe kellene venniük Netanjahut. Más kérdés, hogy a tagországok eddig sem minden esetben tartották be a testület rendelkezéseit.
Magát Szabót is előállították, de időközben szabadon távozhatott, mert valaki befizette a bírságot, amivel tartozott.
Marad az, hogy „az anya nő, az apa férfi”, de nem indokolták meg, miért törlik az eredeti javaslatot.
A tervek szerint a büntetőper további két tárgyalási nap után, április 10-én fejeződhet be jogerős ítélettel, ezzel véglegesen pont kerülhet Fenyő János médiavállalkozó 1998 februári kivégzésnek ügyében.
Az izraeli külügyminiszter árulta el, hogy „intenzíven” foglalkoztak ezzel a kérdéssel, amikor Budapesten járt.
Orbán Viktor magyar és Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök a Karmelitában tartott közös sajtótájékoztatót.
A külügyminiszternek kell intézkednie.
Szerintük Orbán Viktor kormánya körözött háborús bűnöst hívott meg hazánkba.
A kormány úgy döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból – közölte Gulyás Gergely. Az „ünnepélyes” bejelentés időzítése nem véletlen: a Budapesten tartózkodó Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen – háborús és emberiesség elleni bűncselekmények gyanújával – tavaly ősz óta nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. De ki lehet-e lépni egy olyan szerződésből, ami soha nem is lett a magyar jogrendszer része?
A Bíróság főtanácsnoka szerint Magyarország megsértette az uniós jogot, de Arató András szerint az állam nem fogja betartani, ha a rádió szempontjából pozitív ítélet születik.
Több módosítást is benyújtottak az Alaptörvény tervezett módosításaival kapcsolatban, rögzítenék például a települések önvédelemhez való jogát.
A kormány döntését néhány órával az után jelentették be, hogy Budapestre érkezett Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, akit őrizetbe kellett volna venni. Orbán Viktor azonban már hónapokkal ezelőtt közölte, hogy nem veszik figyelembe a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsát.
Lázár János miniszter szerint csak mese, hogy hamarosan letartóztatnak egy kormányközeli vállalkozót. Szerinte a vadászházának „nem a részvénykönyve az érdekes, hanem a vendégkönyve”.
P. Lászlót 2019-ben ítélték életfogytiglanra, miután az általa készített pokolgéppel életveszélyesen megsebesített két rendőrt.
A felmondási eljárást a kormány csütörtökön kezdeményezi.
A választási kampány véghajráját idézi a belpolitika, holott még egy év van hátra a voksolásig. Orbán Viktor és stábja minden erővel igyekszik magához ragadni a kezdeményezést. Bár az a hír járja, hogy ennek a NER egyes oligarchái is áldozatul eshetnek, eddig csak ellenzéki aktivistát ért atrocitás. Ki nem kényszerített hibák sorozata és cinikus akciók a Fideszben, alakuló félelem a tiszásokban, elszabaduló indulatok az utcán.
Valóságos magyar bestiárium, a tömegnek odavetett áldozatok, illiberális és autokrata barátokra épülő külpolitika, Dubaj és a lyukóvölgyi mélyszegénység. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.