A Magyar Közlöny – szokatlan módon nem este megjelent – csütörtöki száma tartalmazza azt, amit Gulyás Gergely, a Miniszterelnökség vezetője néhány órája bejelentett: Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból.
A miniszter azt mondta, a szervezet „egy tiszteletre méltó kezdeményezés volt”, ugyanakkor az elmúlt időszakban azt látni, hogy – és erre a Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő elleni vádemelés a legszomorúbb példa – politikai testületté vált.
A közzétett kormányhatározat szerint a kormány egyetért azzal, hogy Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság Statútumát és a Nemzetközi Büntetőbíróság kiváltságairól és mentességeiről szóló, New Yorkban, 2002. szeptember 10-én elfogadott Megállapodást felmondja.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek kell megtennie az ehhez szükséges jognyilatkozatokat.
A kormány úgy döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból – közölte Gulyás Gergely. Az „ünnepélyes” bejelentés időzítése nem véletlen: a Budapesten tartózkodó Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen – háborús és emberiesség elleni bűncselekmények gyanújával – tavaly ősz óta nemzetközi elfogatóparancs van érvényben.
Tartalom nélküli one man show – ezt látja Horváth András egykori adóellenőr, aki elmondása szerint egy esetleges új kormányban csupán bizonyos feltételek teljesülése esetén vállalna munkát. A Fülke Extra podcastjában a több mint egy évtizeddel ezelőtt ismerté vált NAV-ost Gergely Zsófia kérdezte.