szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nem sikerült a minimálbér emelésére vonatkozó közös álláspontot kialakítani pénteken sem az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkavállalói és munkaadói oldalának, a hetekkel ezelőtt megkezdett tárgyalást ezért tovább folytatják.

A pénteki plenáris ülésen a munkavállalói és munkaadói oldal külön zártkörű egyeztetést kezdett, ennek eredményéről azonban délután két óráig konkrétumokat nem közöltek a kormányzati oldallal, illetve a sajtó képviselőivel.

A munkavállalói és a munkaadói soros elnökök csak arról számoltak be, hogy tovább közelítették álláspontjaikat és ennek alapján a jövő héten körvonalazódhat a megegyezés.

A zárt ülésről informális úton annyit lehetett megtudni, hogy a munkaadói oldal főként a három elemű minimálbért kifogásolta. Az elfogadhatatlan a munkáltatói érdekképviseleteknek, hogy az általános minimálbéren kívül a középfokú és a felsőfokú végzettségűeknek is kötelező minimálbért határozzanak meg a jövő évre. Szerinte ezt sok munkáltató nem tudná teljesíteni, s elbocsátásokra kényszerülne. Legfeljebb a felsőfokú végzettségűekre vonatkozó garantált bérről hajlandók tárgyalni. Ugyancsak kifogásolta a munkáltatói oldal, hogy közvetlenül a létminimumhoz kössék jövőre a minimálbért.

A szakszervezetek ugyanakkor szerették volna elérni a régóta követelt három szintű minimálbér bevezetését. Erre most jó lehetőség lenne szerintük, mert a kormányzat a Munka Törvénykönyvére vonatkozó módosítási javaslatában is ez szerepel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

21 ezer forinttal nő a minimálbér nettó értéke

A minimálbér nettó értékének növekedése 2002 és 2006 között várhatóan több mint 21 ezer forint lesz - mondta Gúr Nándor, az MSZP-frakció Munka világa munkacsoportjának tagja kedden budapesti sajtótájékoztatóján.

MTI Itthon

Gyurcsány: magasabb legyen a minimálbér a létminimumnál!

A kormány azt javasolja az Országos Érdekegyeztető Tanácsnak, hogy a közszférában a jövedelmek reálértékének növekedése érje el a gazdasági növekedés ütemét – mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök napirend előtt az Országgyűlésben.