szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Alkotmányellenes a médiatörvény úgynevezett egyéb panaszok elintézésével kapcsolatos rendelkezése az Alkotmánybíróság (Ab) keddi határozata szerint.

A testület megállapította, hogy a médiatörvény kifogásolt rendelkezése sem formai, sem pedig tartalmi szempontból nem felel meg az alkotmánynak. Egyrészt, mert a jogszabálynak nem minősülő ügyrendre bízza az egyéb panaszokkal kapcsolatos eljárási rend szabályozását. Másrészt, mert alkotmányos cél nélkül korlátozza a sajtószabadságot - olvasható az Ab honlapján.
 
A médiatörvény úgynevezett egyéb panaszokra vonatkozó rendelkezését június 30-ai hatállyal semmisítette meg a taláros testület, tekintettel a panaszbizottság előtt folyamatban lévő ügyekre, illetve az új szabályok megalkotására.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Média

Elkészült az új médiatörvény-tervezet végső változata

Benyújtotta a médiatörvény helyébe javasolt új jogszabály tervezetének végső változatát az erre felkért szakmai grémium az Országos Rádió és Televízió Testületnek (ORTT). A testület a közeljövőben kezdi tárgyalni az anyagot, amely a közszolgálati médiumok működésének részletes szabályozását egy később kidolgozandó külön törvényre bízná.

MTI Itthon

Sólyom aláírta a médiatörvényt

Sólyom László köztársasági elnök aláírta a rádiózásról és televíziózásról szóló törvény módosítását - közölte Wéber Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal sajtófőnöke kedden.

MTI Itthon

Alkotmánybírósághoz fordult Kovács Kálmán a médiatörvény miatt

Alkotmánybírósághoz (Ab) fordult a hírközlési miniszter a médiatörvény miatt; Kovács Kálmán a törvény több rendelkezésének megsemmisítését kéri: álláspontja szerint a digitális televíziózással összefüggésben azok sértik a véleményszabadságot - közölte az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM).

MTI Itthon

Két-három hónapos eszmecsere az új médiatörvény tervezetéről

Az új médiatörvény tervezetének 2-3 hónapos szakmai vitájával számol Bogdán Tibor, a dokumentumot az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) felkérésére elkészítő grémium vezetője, aki szerint ez év végén vagy 2007 elején már az országgyűlés elé kerülhet az anyag.