szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szigetváron a gyógyfürdő ünnepélyes megnyitóján Paizs József, Szigetvár polgármestere elmondta, az önkormányzat és a Sziget-Víz Kft. közös beruházásában, saját forrás és mintegy negyedmilliárd forint állami támogatás felhasználásával épült meg, az 1,2 milliárdba kerülő szigetvári gyógyfürdő.

A szigetvári fürdő 1,2 milliárd forintba került. Ezer négyzetméternyi víz
© MTI
A polgármester szerint a három éven át tartó építkezés eredményeként Szigetvár szívében, a régi fürdő kéthektáros területén impozáns fürdőkomplexum létesült. A jövőről szólva a város első embere kitért arra is, előrehaladott tárgyalások folynak lehetséges magánbefektetőkkel a fürdő szomszédságában felépülő szállodáról.

A fürdőt 1966-ban, eredménytelen olajkutatás során talált forrás 800 méter mélyről feltörő, 62 Celsius fokos vize látja el elegendő nátriumkloridos alkáli hidrogén-karbonátos hévízzel. E minősített gyógyvíz elsősorban mozgásszervi megbetegedések kezelésénél hatékony, de alkalmazható időskori csontritkulásnál, s pajzsmirigy betegségek, nőgyógyászati problémák megszüntetéséhez is.

A Szigetvári Gyógyfürdő és Tanuszoda már szeptember eleje óta fogad vendégeket. A fürdő nyáron 1260 vendéget fogadhat egy időben, az őszi, téli és tavaszi hónapokban hétszázan válthatnak jegyet. A vendégeket a fedett részen három, a kéthektáros szabad téren négy medence várja közel ezer négyzetméteres víztükörrel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vállalkozás

A lábfürdő színe és visszája

A sárgászöld hab veseproblémára, a fekete nehézfémre, a fehér allergiára utalhat egy méregtelenítés céljából készült lábfürdő vízében. Megállapítható-e egyetlen kémiai reagens alapján a betegség fajtája? Talpon át távozhatnak-e a szervezet salakanyagai? Nem átveréssel van-e dolgunk? Kamugyanúnkat a gyakorlatban igazoltuk.