Megnyerte a C csoport küzdelmeit a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután 31-26-ra legyőzte a fehérorosz csapatot a norvégiai Európa-bajnokságon. A spanyolok ellen megszerzett két pontot magával viszi az együttes, amely kedden a svédek ellen lép pályára a középdöntő első fordulójában.

Mivel a spanyolok 30-22-re nyertek a világbajnok németek ellen, a magyar csapatnak pontot kellett szereznie, máskülönben kiesett volna, és lemondhatott volna az olimpiáról.

Kimaradt helyzetekkel indult a sorsdöntő összecsapás, majd beindultak az átlövők: Nagy és Ilyés. Jó bejátszásokkal tartották a lépést az első két mérkőzésüket elveszítő fehéroroszok, de fordítani nem tudtak. Létszámfölényben kis lépéselőnybe kerültek a magyarok, de Kurcsev 12-9-ig ötször volt eredményes.

A 14-10-es vezetést követően több eladott labda elég volt, hogy a rivális felzárkózzon. Iváncsik Gergő találataival ismét megnyugtató lett a különbség (17-13), ám a szünet előtti szakaszban faragtak hátrányukból a fehéroroszok.

A második félidő elején az Eb előtt honosított Eklemovics duplázott, majd Ilyést kiállították. 20-19 lett az állás, azonos létszámban viszont már jól zárt a védőfal, és megint jöttek a fontos gólok. Emberelőnyben megmaradt a lendület, és a 44. percben már 24-19 volt állás.

A záró negyedóra kezdete három fehérorosz gólt hozott, majd Iváncsik G. pillanatai következtek. Az 54. percben, 28-23-nál Skaliczky László szövetségi kapitány időt kért. Ezt kollégája 30-23-nál tette meg, de az ellenfélnek esélye sem volt a fordításra.

A magyarok a csoportküzdelmek során remekül harcoltak, a spanyolok legyőzésével pedig igazi bravúrt vittek véghez, és továbbra is harcban állnak egy olyan helyezésért, amely olimpiai selejtezőt érhet.

A középdöntő kedden kezdődik Trondheimben, a magyarok - sorrendben - a svédekkel, az izlandiakkal és a franciákkal találkoznak.

"A tét miatt fontos volt a mostani mérkőzés. Mi vagyunk a rutinosabb, nagyobb tudású csapat, nekünk kellett diktálni az iramot, a ritmust, de győzelemi kényszer alatt játszottunk, ezért egy picit görcsösek voltunk. A fehéroroszok keményen harcoltak, kellemetlen stílusban védekeztek, és veszíteni valónk nekünk volt. Ki-ki meccs lesz a svédek ellen, és ők is remek formában vannak"- nyilatkozta Sklaiczky László szövetségi kapitány

A végeredmény: 1. Magyarország 4 pont, 2. Spanyolország 4, 3. Németország 4, 4. Fehéroroszország 0

MTI Itthon

Férfi kézilabda Eb: "Mindenkinek többet kell nyújtani!"

A magyar férfi kézilabda-válogatott célja a január 17. és 27. közötti norvégiai Európa-bajnokságon, hogy olyan helyen zárjon, amely részvételt biztosít a májusi olimpiai selejtezőre. A magyar szövetség az első helyért 15, a másodikért 12, a harmadikért 10, a negyedikért 7, az ötödikért 5, a hatodikért pedig 4 millió forinttal jutalmazza a csapatot, hivatalosan a hat közé kerülés a cél.