szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Fidesz a házbizottság mai ülésén újra javasolni fogja, hogy az Országgyűlés tűzze napirendre Gyurcsány Ferenc programjának vitáját, és a képviselők szavazzanak róla – mondta Pokorni Zoltán, a párt alelnöke.

A frakció azt szeretné elérni, hogy Gyurcsány Ferenc Megegyezés című programját az Országgyűlés következő ülésén vitassa meg és döntsön róla – mondta Pokorni Zoltán. „Javasoljuk, hogy a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által írt, (...) nyár végén nyilvánosságra hozott Megegyezés című kormányprogramot a parlament a maga szokásai szerint tűzze napirendre, vitassa meg és döntsön róla. Azt gondoljuk, hogy ez a dolgok normális rendje” – fogalmazott a politikus, aki hozzátette, attól függetlenül meg kell ezt tennie az Országgyűlésnek, hogy „nem a teljesen szokásos környezetben éljük a mindennapi életünket”.

Úgy vélte, „kisebbségi kormánynak is lehet, és kell, hogy legyen programja, aminek a megvalósítását fontosnak tartja. Hacsak nem az igaz, hogy pusztán a hatalom megtartása ennek a kisebbségi kormánynak a célja, ahogyan ezt sokan nem minden alap nélkül látják, illetve hangoztatják”.

Pokori szerint az a koalíció, ami 2006 tavaszán felhatalmazást kapott, felbomlott, jelenleg kisebbségi kormány működik. Ám a magyar gazdaság, a magyar társadalom „elég nagy gondokkal néz szembe”, ezért várják el, hogy ebben az új helyzetben a kisebbségi kormány programja az Országgyűlés elé kerüljön.

A politikus közölte: furcsa lenne, ha a szocialisták elzárkóznának a Fidesz javaslatától, hiszen korábban ennél kisebb horderejű programokat is az Országgyűlés napirendjére tűztek. Megjegyezte: 2005-ben az MSZP fontosnak tartotta a Száz lépés programjának parlament elé terjesztését és a róla való szavazást.

Pokorni emlékeztetett arra, hogy Göndör István az MSZP-frakció helyettes vezetője a házbizottság előző ülésén nem zárkózott el a program vitája elől.

A Fidesz már hétfőn benyújtotta javaslatát a Megegyezés program elfogadásáról, de a házbizottság akkor elutasította, hogy a házszabálytól való eltéréssel szavazzanak róla.

Arra a kérdésre, miszerint közjogilag ugyanaz a kormány van hatalmon, mint amelyik mandátumot kapott 2006 tavaszán, így a kormányprogram vitája már lezajlott, Pokorni azt válaszolta: az a koalíció, amely 2006 tavaszán felhatalmazást kapott, felbomlott; most kisebbségi kormány működik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Mi lett volna, ha nincs az őszödi beszéd?

Mi lett volna, ha? A közvélekedés szerint ez a lehető legtörténelmietlenebb kérdés. Meglehet pedig, az egyetlen igazi feladata a történelemtudománynak a csomópontok megtalálása, ahol mást irányt vettek a folyamatok, az alternatívák felvázolása, amelyek a história alakítói előtt mutatkoztak. Mi van akkor, ha nem hangzik el 2006 nyarán Gyurcsány Ferenc beszéde a szocialisták balatonőszödi összetartásán, vagy legalábbis nem kerül nyilvánosságra?

MTI Itthon

Fodor az SZDSZ-es polgármesterek akcióiról

Fodor Gábor szerint az nem megoldás, hogy ha valakinek problémája van, akkor nyílt levelet ír ahelyett, hogy belső fórumokon tenné szóvá kifogásait vagy a pártelnökhöz fordulna.

MTI Itthon

MDF: az SZDSZ tartja hatalmon Gyurcsányt

Az MDF frakciója a parlament tavaszi ülésszakán az interpellációs szavazásokkor gyakran élt a távolmaradás eszközével, így burkoltan támogatta a kisebbségi kormányt - állapítja meg elemzésében a Republikon Intézet. Az MDF közleményben reagált: az ellenzéki párt szerint "az SZDSZ-hez közelálló intézet" elemzése része annak a sorozatnak, amellyel az SZDSZ megpróbálja Kóka János és Fodor Gábor Gyurcsány Ferenc hatalmon maradásában való felelősségét áthárítani az MDF-re.

MTI Itthon

Az MDF az SZDSZ-re mutogat

Az SZDSZ az a párt, amely folyamatosan segíti a Gyurcsány-kormányt a hatalmon maradásban – jelentette ki Csapody Miklós, az MDF országgyűlési képviselője.