szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A BKV illetékesei csaknem ötször annyi feljelentésről beszélnek a nyilvánosság előtt, mint amennyit ténylegesen megtettek - nyilatkozta a Népszabadságnak Bodnár Zsolt dandártábornok, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese.

A napilap szombati száma szerint Bodnár Zsolt közölte: a BKV-tól összesen tizenkét feljelentést kapott a rendőrség a nyomozás érdemi kezdete, vagyis azóta, amióta a médiában hetente közlik, hogy éppen hány szerződés vagy gyanús végkielégítés ügyében készülnek feljelentést tenni. Ugyanezen idő alatt a BKV-s nyilatkozatok szerint 57 feljelentést kellett volna kapnia a BRFK-nak - ismerteti a Népszabadság. A nyilatkozatok olyan ügyeket is felemlegetnek, amelyekben már rég nyomozunk. A sajtóban a napokban bemutatott 100 milliós békásmegyeri utastájékoztató ügyében már számos tanút kihallgattunk, amikor a BKV feljelentése megérkezett – tette hozzá a tábornok.
   
A bűnügyi helyettes a Népszabadságnak azt is elmondta, hogy két hete azért tartott házkutatást a BRFK az Akácfa utcában, mert úgy látták, a BKV korábban mégsem adta át a kért dokumentumokat. Bodnár Zsolt leszögezte: a BRFK nem feljelentéseket és azok harsány kommunikációját várja a BKV-tól, hanem azokat az iratokat, amelyeket október óta kérnek és mindmáig nem kaptak meg maradéktalanul - ismerteti a Népszabadság.

A BKV reagál

A BKV a feljelentések ügyében "mindig a már megtett lépéseket kommunikálja" - közölte a BKV szombaton a Népszabadságnak arra a hírére reagálva, hogy a rendőrség szerint a cég illetékesei csaknem ötször annyi feljelentésről beszélnek a nyilvánosság előtt, mint amennyit ténylegesen megtettek. A közlekedési társaság közleményben reagált a napilapban megjelentekre. Azt írták: a BKV a péntekig csaknem 40 cég mintegy 50 gyanús tanácsadói szerződése ügyében tett feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK) ismeretlen tettes ellen, és ezekkel kapcsolatban minden rendelkezésre álló dokumentumot átadott.
   
A feljelentések átvételét a BRFK pecséttel igazolta, a BKV  pedig mindig sajtóközleményben tájékoztatta a közvéleményt a megtett intézkedésről - tették hozzá. Mint írták, a BRFK szeptember 16-án 61 gazdasági társaság és magánszemély közel 100 szerződését kérte. A kérésnek eleget tettek, és körülbelül 140 szerződést, illetve kapcsolódó dokumentumot adtak át, amelyek részletezése megtekinthető a társaság honlapján Kocsis István vezérigazgató február 8-ai prezentációjában - írták. Hozzátették: a tanácsadói szerződéseken kívül a végkielégítésekkel kapcsolatban a BRFK 108 eredeti anyagot kapott, amelyek munkaszerződéseket, munkaköri leírásokat és egyéb, ezekhez kapcsolódó iratokat tartalmaztak.
   
A különösen nagy vagyoni kárt okozó bűncselekmény gyanúja miatt szeptember 30-án megtett rendőrségi feljelentés, - amely a 2003. január 1-től kifizetett végkielégítések vizsgálata alapján történt - teljes dokumentumhalmaza október 15-én hiánytalanul már a BRFK-nál volt - közölték.
   
A BKV hangsúlyozta: a cégnél tartott házkutatások során a rendőrség munkatársai minden fellelhető és a BKV rendelkezésére álló, általuk kért dokumentumot megkaptak. Leszögezték: a közlekedési cég folyamatosan együttműködik a hatóságokkal és segíti a munkájukat, hiszen - mint fogalmaztak - az az érdekük, hogy minél előbb tisztázzák a gyanús ügyeket és megtalálják a felelősöket. A BKV eddig minden BRFK-kérést messzemenően teljesített - hangsúlyozták.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Feljelentést tett Kocsis István egy HÉV-beruházással kapcsolatban

Feljelentést tett szerdán Kocsis István, a BKV Zrt. vezérigazgatója a HÉV békásmegyeri kijelzőivel kapcsolatos szerződés ügyében - jelentette be Tomasitz István, a közlekedési társaság jogi igazgatója a Fővárosi Közgyűlés BKV-ügyeket vizsgáló bizottságának ülésén.

MTI Itthon

A CEMI százmilliói után nyomoznak a BKV-ügyben

A rendőrség vizsgálja annak a cégnek a BKV-val kötött szerződéseit is, amelyben korábban a napokban visszalépett fideszes képviselőjelölt, Orbán Anita férje volt az egyik vezető - olvasható a Népszabadságban.