Tetszett a cikk?

A tegnapi, Bajnai Gordon parlamenti búcsúbeszéde kapcsán a leggyakrabban felmerülő kérdés a jövőbeni politikai szerepe - írja Török Gábor politológus.

"Sokan már az MSZP következő miniszterelnök-jelöltjeként látják, mások biztosra veszik, hogy jövőre ő lehet a baloldal közös főpolgármester-jelöltje. Tegnapi parlamenti felszólalása nem hagyott sok kétséget abban a tekintetben, hogy Bajnai most leginkább saját emlékművének megalkotásában érdekelt. Az ügyesen megformált szöveg – mintegy hosszan az emlékmű talpazatára írva - alkalmas is volt erre: benne volt minden, aminek a politikusságát tagadó politikus látszani szeretne.

A szépen megformált emlékmű ugyan némileg ingatag lábakon áll - nem véletlen, hogy Navracsics Tibor sem elsősorban Bajnai miniszterelnökségére, hanem megelőző kormányzati tevékenységére utalt felszólalásában." - olvasható az elemzésben.

Az elemzés további részét a politológus legutóbbi bejegyzéséből tudhatja meg, kattintson.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kiricsi Gábor (hvg.hu) Itthon

Bajnai és az MSZP látványos szakítása

Az MSZP akár a Bajnai-kormány által elért eredményekre is alapozhatta volna választási kampányát, ám ezt a fonalat nem fűzte tovább, inkább maradt a 2002-ben bevált ígérgetéseknél, kihasználva az alkalmat, hogy úgysem kell kormányoznia. Krekó Péter politikai elemzőt kérdeztük a Mesterházy-Bajnai különválásról.

Itthon

Bajnai: Bokros is demokrata és hazafi

Hétfő délután Bajnai Gordon miniszterelnök napirend előtt fölszólalt az Országgyűlésben. A hvg.hu a beszéd két részletéről kérdezte a kormányfőt.

MI Itthon

A Fidesz már csak Gyurcsányt emlegeti

Eltűnt a Fidesz retorikájából a "Gyurcsány-Bajnai-korszak" kifejezés, helyette csupán "Gyucsány-korszakot" említenek az ellenzéki párt nyilatkozói. A szóhasználat változása nem véletlen, a Fidesz szerint ugyanis "a szálakat Gyurcsány Ferenc mozgatja a háttérből".