szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nyolc szegedi önkormányzati cégnél indul az elmúlt nyolc év tevékenységét átvilágító vizsgálat - döntött hétfői ülésén a Tisza-parti város közgyűlésének Gazdasági és Pénzügyi Átvételi Bizottsága.

A cégekhez kirendelt jogászok, közgazdászok, informatikusok és könyvvizsgálók "célszerűségi és jogszerűségi" szempontból ellenőrzik a vállalkozások működését 2002. november 1-jéig visszamenőleg. A következő három hónapban szakértők vizsgálódnak majd az uniós támogatásokkal megvalósuló szegedi nagyberuházásokat koordináló Szeged Pólus Nonprofit Kft.-nél, a Szegedi Közlekedési Társaságnál, a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft.-nél, az IKV Zrt.-nél, a Szegedi Vásár és Piac Kft.-nél, a Szegedi Ifjúsági Ház Nonprofit Kft.-nél, a Szegedi Városkép Kft.-nél, valamint a Városi Televízió Nonprofit Kft.-nél.

Vizsgálat indul annak kiderítésére is, terhel-e felelősség valakit azért, mert 2002-ben - egy jogerős bírósági döntés alapján - jogszerűtlenül mondtak fel a Fürdővizek Szeged Kft. akkori vezetőjének, Lengyel Józsefnek, s így számára több tízmillió forintot kell fizetnie az önkormányzatnak. A szakértők betekinthetnek a vállalkozások üzleti könyveibe, irataiba, megvizsgálhatják valamennyi, a megjelölt időszakban kötött szerződést, s meghallgathatják a cég bármelyik munkatársát.  100 százalékban önkormányzati tulajdonú cégek mellett a bizottság keresi annak lehetőségét is, hogy hasonló vizsgálat induljon olyan vállalkozásoknál is – a Szegedi Hőszolgáltató Kft.-nél és a Szegedi Vízmű Zrt.-nél –, amelyben a város mellett más tulajdonos is van. 

A héttagú – három fideszes, két, az MSZP-Összefogás Szegedért Egyesület listáján bejutott, illetve egy-egy LMP-s és jobbikos képviselőből álló – ideiglenes bizottságot a szegedi közgyűlés hozta létre. A testület a tervek szerint a jövőben minden önkormányzati választást követően megalakul és zárójelentéssel fejezi be munkáját. A Botka László (MSZP) polgármesterrel együtt huszonkilenc tagú szegedi közgyűlésben tizennégy a Fidesz-KDNP, kilenc az MSZP, három a Szabad Város Egyesület frakciójában ülő, valamint egy-egy LMP-s és jobbikos képviselő dolgozik, így önmagában sem az MSZP-nek, sem a Fidesznek nincs többsége a testületben.
.


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!