Nem zárják le a Lánchidat az olimpikonok

A rakpartok lezárása miatt módosították terveiket a kedd délutáni, budapesti Földmentő Akció szervezői. A Klíma Klub az átkelő gyalogosoknak kijelölt részein tartja meg a felvonulást.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
Nem zárják le a Lánchidat az olimpikonok

Az Olimpikonokkal a Föld megmentéséért - Földmentő akció résztvevői kedden délután fél 5-kor a Lánchíd budai hídfőjénél gyülekeznek, a felvonulás fél órával később kezdődik. A Klíma Klub eredetileg azt tervezte, hogy a békés menet ideje alatt teljesen lezárják a Lánchidat a forgalom elől. A Duna áradása miatt azonban hétfő óta nem használhatják az autósok a rakpartokat, ami hatalmas dugókat okozott. A környezetvédők ezért úgy döntöttek, hogy a felvonulást a Lánchíd járdáin rendezik meg, hogy ne akadályozzák a közlekedést - mondta a Független Hírügynökségnek Farkas Andrea, a Klíma Klub elnöke.

A felvonuláson az Európai Unió 27 tagországának népviseletébe öltözött fiatalok, valamint olimpikonok is részt vesznek. A sportolók a Földet jelképező, három méter átmérőjű gömböt visznek a vállukon, hogy felhívják a figyelmet a környezetvédelem és a környezetvédelmi nevelés, a felelősségteljes gondolkodás, valamint az alkalmazkodás és a tudatos vásárlás fontosságára. A felvonulás után a Magyar Tudományos Akadémia parkolójában a magyar sportélet több kiválósága, például Kozmann György világ- és Európa-bajnok kenus is beszédet mond. Az esemény fővédnöke Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, a védnöke pedig Tarlós István budapesti főpolgármester.

A Földmentő Akció a szerdai esemény felvezetése: Szentendrén tartják a III. Magyarországi Klímacsúcsot, amely az Európai Unió soros magyar elnökségének hivatalos rendezvénye. A szakmai konferencia fővédnöke Jakab István, az Országgyűlés alelnöke.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.