Felfüggesztett börtönt kapott a rabot verő börtönőr

A büntetés végrehajtási felügyelő tavaly júliusban megvert egy foglyot a Budapesti Fegyház és Börtön fegyelmi körletén.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
Felfüggesztett börtönt kapott a rabot verő börtönőr

A Fővárosi Ítélőtábla, mint másodfokú bíróság helybenhagyta a felfüggesztett egyéves szabadságvesztést, amelyet az elsőfokú bíróság szabott ki. Az elsőfokúnál azonban súlyosabb katonai büntetést szabott ki: az elítéltet lefokozta ugyanis, azaz megfosztotta korábban szerzett rendfokozataitól, mert az indoklás szerint a felügyelő megszegte hivatali kötelességét és méltatlanná vált a szolgálatra.

Győző Gábor, a sértett jogi képviselője azt mondta: nagyon nehéz bizonyítani, ha a rendvédelmi szerveknél dolgozók bántalmaznak valakit, ilyen esetekben végül nem emelnek vádat, hiába nyilvánvaló, hogy a bántalmazás megtörtént. A sértettek gyakran nem tesznek feljelentést, ha mégis, akkor tanúk és videofelvétel hiányában a bizonyításhoz csak orvosi látleleten és a sértett, illetve a gyanúsított tanúvallomását használhatják fel.

Ebben az esetben a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka feljelentést tett és a panaszost megvizsgáltatta orvossal, illetve fényképek készültek a sérülésekről. Ez a büntetés-végrehajtási rendszer átlátható, jogszerű működésének egyik eleme, amelyet minden börtönparancsnoknak és a személyi állomány tagjainak követnie kell - közölte a Magyar Helsinki Bizottság.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.