Gyanúsítottól csalt ki 2,2 milliót egy tatabányai rendőr

Jogerősen egy év és négy hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Szalcinger Istvánt, a tatabányai kapitányság volt nyomozóját a Győri Ítélőtábla, mert egy általa gyanúsítottként kihallgatott embertől 2,2 millió forintot kért kölcsön, és nem fizette vissza – közölte a szervezet szóvivője csütörtökön.

  • MTI MTI
Gyanúsítottól csalt ki 2,2 milliót egy tatabányai rendőr

A sértett jelzése után a rendőrtiszt ellen méltatlansági eljárás indult. Ennek során saját főnökét akarta rávenni: állítsa azt, hogy ő kérte a sértettet, adjon kölcsön a nyomozónak. Úgy vélte, ezzel elkerülheti a büntetőeljárást – tette hozzá Ferenczy Tamás.

A csalás, hivatali visszaélés és hamis tanúzásra felhívás miatt első fokon felfüggesztett börtönre ítélt elkövető büntetését az ítélőtábla végrehajtandó szabadságvesztésre változtatta.

A volt rendőr fellebbezése nem volt alapos, mert úgy kért kölcsönt az általa intézett ügyben terhelt sértettől, hogy reménye sem volt a visszafizetésére. A megyei bíróság a büntetés kiszabásakor túlzott jelentőséget tulajdonított az enyhítő körülményeknek – közölte a szóvivő.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.