Lemondott a vidékfejlesztési intézet főigazgatója

Augusztus 31-i hatállyal távozik vezetői posztjáról Mikula Lajos, a Vidékfejlesztési, Képzési és Szaktanácsadási Intézet (VKSZI) főigazgatója.

  • MTI MTI
Lemondott a vidékfejlesztési intézet főigazgatója

A főigazgató szerint lemondási szándékát május 12-én juttatta el Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszterhez. A lemondás okáról Mikula Lajos - a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (Agrya) korábbi ügyvezető elnöke - nem kívánt bővebben nyilatkozni. Annyit megjegyzett: döntésében magánjellegű és szakmai okok egyaránt közrejátszottak. Jelezte ugyanakkor arra, hogy a VKSZI működésében nincs semmiféle zavar, ezt az elvégezett ellenőrzések is alátámasztják. 

Hozzátette: a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózatnál (MNVH) betöltött főtitkári tisztségét mostani döntése nem érinti. Az Agrya korábbi ügyvezető elnöke elmondta: munkáját az Agryánál folytatja és várhatóan a napi ügyek intézésében vesz majd részt. A Mikula Lajos lemondásáról szóló hírt közleményben erősítette meg a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége. Az MTI-hez is eljuttatott közleményben az elnökség úgy fogalmazott: "üdvözli, hogy munkatársunk szakmai karrierjében csak rövid ideig tartott az állami adminisztrációhoz kapcsolódó kitérő."

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.