MSZP: több segítség kell a devizahiteleseknek

Az MSZP elégtelennek tartja a nehéz helyzetbe került devizahitelesek megsegítésére hozott kormányzati intézkedéseket. Józsa István szocialista képviselő szerint a Mol-pakett megvásárlására költött 500 milliárd forintot inkább a devizahitelesek támogatására kellett volna fordítani.

  • MTI MTI
MSZP: több segítség kell a devizahiteleseknek

Józsa István, az Országgyűlés gazdasági bizottságának szocialista alelnöke pénteki budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a kormány eddigi lépései kizárólag a miniszterelnök által bejelentett tájékoztató kampányra korlátozódtak, ami nem jelent megoldást annak a körülbelül 100-120 ezer családnak, akik már most is kritikus helyzetben élnek a magas törlesztőrészletek miatt.

Az ellenzéki politikus a megoldás érdekében egyebek mellett kezdeményezte, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a parlament fogyasztóvédelmi bizottsága előtt adjon számot a banki hitelezés ellenőrzéséről.

MTI / Illyés Tibor

Kiemelte: a PSZÁF-nak nagy szerepe lehetne abban, hogy a hitelválság nehézségeit ne csak a bankok ügyfelei, hanem a pénzintézetek és a kormány is egyenlő súllyal viselje. Ehhez szerinte a felügyeletnek nagyobb részt kellene vállalnia a devizahitelesek megsegítésére szolgáló törvények előkészítésében, illetve a meglévő jogszabályok betartatásában.

A szocialista politikus a banki ügyfelek kiszolgáltatottságára példaként említette, hogy a törvények alapján ugyan lehetőség van a svájci frank alapú hitelek devizában történő törlesztésére, ám a bankok ezt az esetek többségében mégsem teszik lehetővé.

Józsa István kérdésre válaszolva rendkívül kevésnek nevezte a nemzeti eszközkelőnek 2014-ig végéig szánt kétmilliárd forintot. Mint mondta, a kormány jobban tette volna, ha Mol-pakett megvásárlására fordított 500 milliárd forintot a devizahitelesek támogatására költi.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?