Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Klubrádió frekvenciájának elvételéről ír szerdai, Magyarországról sötét képet festő cikkében az olasz La Repubblica, amely szerint Orbán Viktor a félelem légkörében kormányoz, akárcsak az ötvenes években Rákosi Mátyás.
A magyar sajtószabadságot sújtó intézkedésről ír az olasz La Repubblica abban a cikkben, amelyben a Klubrádió frekvenciájának megvonásáról számol be. A lap azt írja, hogy Orbán Viktor kormányának elnyomó lépése újabb kihívást jelent mag az Unió számára, amelytől egyébként a magyar kormány jelentős és nélkülözhetetlen forrásokra számít.
A magyar médiahatóság, az NMHH ki nem mondott, mégis nyilvánvaló politikai szándékok alapján vette el az egyetlen független rádiónak nevezett Klubrádió frekvenciáját - írja a La Repubblica. A hallgatott rádió frekvenciáját a cikk megfogalmazása szerint egy jelentéktelen, ám a hatalom számára nyilvánvalóan simulékony adó kapja, amelynek alaptőkéje 4 ezer euró. A Klubrádió ravasz bezárásával a magyarok számára nehezebbé válik a tájékozódás - írja a lap, amely a várható kormányellenes tüntetésekről is beszámol.
A rádió frekvenciájának elvétele arrogáns válasz az Alkotmánybíróság hétfői döntésére, amelyben alkotmányellenesnek nyilvánította az Orbán-kormány médiatörvényét - fogalmaz a cikkíró.
A kontroll fokozatos kiterjesztése az állam és a nyilvánosság minden egyes szeletére - ez volt a drága Rákosi Mátyás, az ötvenes évek sztálinista zsarnokának szalámitaktikája is - állapítja meg az olasz lap, hozzáfűzve: így kormányoz Orbán Viktor.
A La Repubblica a múlt pénteki eseményekre reagálva azt írja: a katasztrofális, inkompetens gazdaságpolitika, a Magyar Nemzeti Bank elleni támadás nyomán a Magyarországgal szembeni nemzetközi befektetői bizalom összeomlott, a Valutaalapot és az Uniót pedig arra indította, hogy félbeszakítsa a 15-20 milliárd eurós IMF-hitelkeretről szóló tárgyalásokat. Eközben a magyar gazdaság recesszióban van, Orbán pedig csakis azzal törődik, hogy a demokráciákban teljesen normálisnak tekintett hatalmi ellensúlyokat kiiktassa: a jegybankot, az igazságszolgáltatást, a médiát - írja a lap, amely említést tesz a José Manuel Durao Barroso által a magyar kormányfőnek írt kemény hangú levélről is.
A cikk szerzője utóbb megismétli a sztálinista időkre vonatkozó hasonlatát: szerinte Orbán a félelem légkörében akar kormányozni, miközben a gazdaság és a társadalom félresiklik. Húsz évvel a berlini fal leomlását követően, a kelet-európai szabadság hőse, Vaclav Havel sírjánál virrasztva Magyarország a zsarnoki Orbánnal tekintélyelvűvé válik, és mind a demokratikus Kelet-Európával, mind Európával szakít.
Két nappal korábban az ugyancsak olasz Corriere della Sera jelentetett meg az Orbán-kormányt bíráló, az Európából kifelé menetelő Magyarországról szóló cikket.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.