Az együttműködésnek köszönhetően a BGF és a tajvani egyetemek közös diákcsere-programokat, tanulmányi és kutatási lehetőségeket, valamint gyakorlati képzési feladatokat biztosítanak a hallgatók számára, ugyanakkor a partnerségi program tanárok és más szakemberek oktatási célú cseréjét is lehetővé teszi.
A megállapodás továbbá kiterjed a különböző szakmai tevékenységek, kutatások területére, a közös publikációk, szakmai anyagok cseréjének biztosítására, valamint a közös kulturális rendezvények szervezésére is - olvasható a felsőoktatási intézmény MTI-hez eljuttatott közleményében.
A tajvani partnerintézmények széles körű oktatási, illetve kutatási palettával rendelkeznek, így a BGF oktatói, hallgatói a főiskola bármely karáról lehetőséget kaphatnak a közös programokban való részvételre, mellyel értékes, későbbi karrierjük során előnyt jelentő tapasztalatokat szerezhetnek. Ennek érdekében igyekeztek az együttműködések körét is a lehető legtágabban meghatározni és minél többféle tevékenységre kiterjeszteni – hangsúlyozta a közlés szerint Sándorné Kriszt Éva, a BGF rektora.