„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Éjfél után jött le a hídról az a néhány tucat tüntető, akik részben a Sándor-palota, részben a Kossuth tér felől érkeztek. Rendőri intézkedés nem történt, a hídon gyorsan megindították a forgalmat.
A Lánchíd közepét elfoglaló mintegy húsz tüntető rendőri felszólításra hétfő éjfél után elhagyta a hidat, szétoszlottak a Széchenyi téren maradt demonstrálók is. A tüntetés Facebook oldalán közzétett fotók szerint húsznál több ember demonstrált a Lánchídon. Mint a szervezők írták, a Kossuth térről érkező tüntetők is csatlakoztak azokhoz, akik a Sándor-parlota felől érkeztek.
Az MTI tudósítói előzőleg Hajas Barnabást, az Alapvető Jogok Biztosa Hivatalának közjogi főosztályvezetőjét látták, amint a távozókkal együtt lejött a hídról. Az MTI kérdésére csupán annyit mondott, hogy többen is ott voltak a demonstráción az ombudsmani hivataltól.
Rendőri intézkedés az MTI tudósítóinak beszámolója szerint nem történt, ezt megerősítette az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának ügyeletese is. Pap Judit azt mondta: személyi szabadságot nem korlátoztak, "a rendőrség a főváros közrendjét és közbiztonságát megőrizte".
A tüntetők távozása után a hídon újra megindult a forgalom.
Hétfő este a tüntetés a budai Várban, a Dísz téren kezdődött, ahol néhány ezren azt szorgalmazták, hogy Áder János köztársasági elnök ne írja alá az alaptörvénynek az Országgyűlés által elfogadott negyedik módosítását. A demonstráció a Kossuth téren folytatódott, ahol tüntetők megpróbáltak bejutni a Parlament parkolójába, de a rendőrök visszaszorították őket.
Olvassa el a hvg.hu percről percre tudósítását a hétfő esti tüntetésről!
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.