szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A nem állami iskoláknak nyújtott állami támogatás két elemből áll majd: egyrészt bértámogatásból, illetve bizonyos esetekben a bértámogatáson felül működtetési támogatásból.

Szeptember elsejéig dolgozza ki és nyújtja be a kormánynak az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) azt a javaslatát, amely módosítaná a nem állami köznevelési intézmények finanszírozását - közölte a Világgazdasággal a köznevelésért felelős államtitkárság. 

A tervek szerint a támogatás két elemből áll majd: egyrészt bértámogatásból minden nem állami, nem önkormányzati fenntartó számára, illetve az egyházak és az országos, valamint az iskolai oktatás esetén a helyi nemzetiségi önkormányzatok esetén a bértámogatáson felül működtetési támogatásból.

A bértámogatás a jelenlegi normatív finanszírozást váltja ki, a működtetési támogatás pedig az egyházak és a nemzetiségi önkormányzatok kiegészítő támogatását. A finanszírozás struktúrájában történő váltás a pedagógusok új foglalkoztatási rendjének bevezetéséhez kapcsolódik, figyelembe véve a pedagógus életpálya bevezetésével járó többlettámogatási szükségletet is. A bértámogatás kiterjed a pedagógusok és a nevelő, oktató munkát segítők bérére és járulékaira az állami, illetve önkormányzati intézményekben foglalkoztatott létszám és átlagbér figyelembe vételével számított, intézménytípusonként differenciálva - írta a lap online kiadásában.

 

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!