szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Kőrösi Csoma Sándor Magyar Egyetem "magyar néptanító" elnevezéssel, már akkreditált képzés keretében is oktathat saját közlése szerint. A 10 hallgató olyan órákra járhat, mint magyar ember- és örökléstan, magyar írás- és nyelvtörténet, magyar néplélektan, ősi magyar hitvilág, nemzettudat.

Arvisura, –magyar mitológia, magyar ember- és örökléstan, magyar írás- és nyelvtörténet, magyar néplélektan, ősi magyar hitvilág, nemzettudat, magyar szerves műveltség, szabírok, a tudás népe – ilyen tantárgyakat tanítanak a Kőrösi Csoma Sándor Magyar Egyetem államilag elismert, hároméves képzésén az Átlátszó Oktatás szerint.

Az oktatói kar tagja Bayer Zsolt, Bogár László, Szaniszló Ferenc, Papp Lajos, Jankovics Marcell, Pozsonyi “Bucó” Ádám, Grandpierre Attila, Melocco Miklós, Szántai "Kerecsen" Lajos. Az egyetem saját honlapján azt közölte, hogy egyelőre ezt az egy szakot akkreditálták, de reményeik szerint az egyetem mint intézmény akkreditációja még ebben a kormányzati ciklusban befejeződik, addig pedig “szabadegyetemként” működnek.

A Kőrösi Csoma Sándor Magyar Egyetem "magyar néptanító" elnevezéssel, már akkreditált képzés keretében is oktathat saját közlése szerint. Az intézménynek nemcsak weboldala van, hanem saját épülete is (Csillebércen), és 2004-es alapítású. Az alapító-igazgató Farkas Lőrinc Imre, a saját bevallása szerint a “Krisztus-tudatú buddhizmus” magyarországi zászlóvivője.

A szak saját leírása szerint "tudományos igénnyel építi fel a tanrendjét, amely a magyar nép sorskérdéseivel lelki alkatával, ősi hitvilágával, több tízezer éves ember- és öröklődéstani, nyelv- és művelődsétörténeti anyagával dolgozik, amelynek értékteremtő íve, fontos jelene és éltető jövője van". 

Az akkreditált “magyar néptanító”-képzés általában három tömbösített őszi és ugyanennyi tavaszi előadásból, és egy augusztus végén esedékes “szóbeli vizsga” zárja. Az nem derül ki a honlapról, hogy a képzést elvégzők pontosan milyen végzettséget igazoló oklevelet kapnak, mint ahogy a képzés alján feltüntetett “akkrditációs szám” (15-0553-06), pontosan milyen képzési akkreditációra vonatkozik, illetve azt milyen testület adta ki. 

Az intézménynek jelenleg 10 hallgatója van.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!