Borókainak van jobb ötlete a reklámadó helyett

A reklámadó rossz eszköz a bajok reparálására – írja Borókai Gábor, a Heti Válasz főszerkesztője a lap csütörtöki számában, szerinte a mások által előállított tartalomból hasznot húzókat kellene megadóztatni.

  • hvg.hu hvg.hu
Borókainak van jobb ötlete a reklámadó helyett

A Heti Válasz főszerkesztője szerint a kizárólag költségvetési bevételre gyúró reklámadó rossz eszköz a bajok reparálására. Borókai Gábor szokásos főszerkesztői jegyzetének ez a zárómondata.

Borókai egyébként a Buzzfeed példáját említve arról ír, hogy a médiaiparban mind kevésbé kifizetődő a tartalom előállítása, ellenben a jól terített lopott holmival elképesztő pénzek halmozhatók fel.

A jogszabályalkotónak ugyancsak lenne itt teendője – írja, "mondjuk a hasznot húzók megadóztatásával és a tartalomszolgáltatás támogatásával".

A kormánypárti lapot vezető Borókai lényegében a legújabb kormányzati elképzelést adja vissza, L. Simon László, a Fidesz kultúrpolitikusa kedden beszélt arról, hogy a hétfőn benyújtott reklámadó-tervezet mellett a közösségi oldalakat is bevonnák az adózói körbe. A Facebookot és a Google-t említve azt mondta, hogy ezek a cégek idehaza jelentős reklámbevételt szereznek, mégsem fizetnek utána áfát és társasági nyereségadót. Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár pedig szerdán arról beszélt, hogy a közösségi oldalak adóztatása nehéz jogalkotói feladat, amellyel több uniós állam is küzd, és Magyarország az EU irányelveinek megfelelően jár majd el a kérdésben.

A reklámadó elleni, csütörtök estére tervezett tiltakozáshoz egyébként több médium – köztük a HVG és a hvg.hu – is csatlakozott.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.