Az MSZP alelnöke budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) korábban már több tucat ügyet jelzett a magyar ügyészségnek, azt kérve indítsanak vizsgálatot. Hozzátette: a legfőbb ügyész sem levélben, sem szóbeli kérdésére nem válaszolt arra, milyen ügyeket adott át az uniós hivatal.
Lukács Zoltán szerint az ügyészség nem bújhat amögé a mondat mögé, hogy folyamatban lévő ügyekről nem nyilatkozik, mert ezek súlyos, korrupciós bűncselekmények, ezeket pedig ismertetni kell a nyilvánossággal. Megjegyezte: hosszasan tudná, sorolni azokat az ügyeket, amelyekben szívesen nyilatkozik az ügyészség.
Felidézte, hogy sajtóhírek szerint az OLAF az V. kerületet érintő Budapest Szíve program közbeszerzései miatt a Legfőbb Ügyészséghez fordult. Közölte, a hírek szerint olyan referenciákat kértek a cégektől, amelyek nem voltak szükségesek a munka elvégzéséhez, így a pályázati feltételeknek csak egy konzorcium felelt meg, amely magasabb áron dolgozott.
Lukács Zoltán úgy fogalmazott: Rogán Antal volt polgármester kerülete "hangos a korrupciótól", most már nemcsak a kerületi ingatlaneladásoknál, hanem egy uniós projektnél is úgy tűnik, nincsenek rendben az ügyek.
A frakcióvezető-helyettes szerint ki kellene állnia Rogán Antalnak is, aki most a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, és el kellene mondania, mi történt az általa vezetett V. kerületben éveken keresztül. Hozzátette: a Fidesz-frakciónak is válaszolnia kellene arra, azzal, hogy megtartják a frakcióvezetőt, azonosulnak-e azzal, amit Rogán Antal éveken keresztül "művelt" az V. kerületben.
A vs.hu pénteken azt írta, a magyar ügyészséghez és az Európai Bizottsághoz fordult az EU csalás elleni hivatala egy 15 milliárdos fővárosi fejlesztésnél, a Budapest Szíve nevű projektnél talált problémák miatt. Az OLAF tavaly év végén zárta le a nyomozást. A szervezet azért vizsgálódott, mert olyan panaszok érkeztek hozzá, hogy szabálytalanság és csalás lehetett az V. kerületi Szabadság tér és Kálvin tér közötti utcák felújítási munkáit megelőző közbeszerzéseknél.
Belváros-Lipótváros Önkormányzata a cikk megjelenése után közölte: minden szükséges anyagot megadott az V. kerület az OLAF vizsgálatához, és nem kaptak olyan tájékoztatást, ami kifogásolt volna bármit is. Hozzátették: jelenleg nincs tudomásuk arról, hogy a projekt belvárosi részét érinti-e a kérdés.
Lukács Zoltán megkérdezték arról, hogy a Blikk szerint több tucat államtitkár és helyettes államtitkár egészíti ki egymillióhoz közelítő illetményét állami cégekben betöltött pozíciók révén. A politikus szerint a miniszterelnök korábban kijelentette, hogy a közszférában senkinek nem lehet több a fizetése kétmillió forintnál. Most ezt a szabályt úgy játsszák ki, hogy egy helyről nem kaphat valaki kétmillió forint feletti fizetést – közölte. Jelezte, az ügyben írásbeli kérdésekkel fordult a miniszterekhez, arra kérve őket, összesítsék, a tárcájuknál hányan töltenek be ilyen állásokat. Közölte azt is, törvénymódosítást kezdeményeznek az ügyben.