szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Emmi helyettes államtitkára szerint a szakorvosképzés július elsejétől hatályos programjával mutatható be a leginkább, "milyen lépéssorozatot kell megtenni ahhoz, hogy utána egy igényeknek megfelelő bérszínvonal tudjon kialakulni" lépcsőzetesen.

A lépcsőzetes egészségügyi béremelés a rezidensprogramban kezdődik – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyi koordinációért és EU-ügyekért felelős helyettes államtitkára a TV2 Mokka című műsorában csütörtök reggel. Mészáros János ezt azzal magyarázta, hogy a szakorvosképzés július elsejétől hatályos programjával mutatható be a leginkább, "milyen lépéssorozatot kell megtenni ahhoz, hogy utána egy igényeknek megfelelő bérszínvonal tudjon kialakulni" lépcsőzetesen.

Közlése szerint az egészségügyben dolgozók szerdai demonstrációján elhangzó igényeket már a korábbi tárgyalásokon is jelezték az érdekképviseletek, és az államtitkárság javarészt megtette a saját hatáskörébe tartozó intézkedéseket. Megemlítette: a mozgóbérelemek befagyasztását július elsejével "fel lehetett engedni", s azt beépítették az alapbérbe, ami a 43 ezer ágy mellett dolgozó szakdolgozónak 10-15, a 18 ezer orvosnak 20-25 ezer forintos bruttó béremelést jelent.

Az egészségügyi dolgozók petíciójában kilátásba helyezett, szeptember 30-án egyszerre "élesítendő" felmondásokról a helyettes államtitkár azt mondta, "tárgyalással és konstruktív, együttműködő magatartással sokkal inkább lehet eredményt elérni".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!