Kövér kitiltotta az RTL-t a parlamentből

Egészen addig nem tudósíthat a kereskedelmi csatorna stábja a parlamenti eseményekről, amíg nem garantálják, hogy a jövőben nem szegik meg a parlamenti újságírókat kontrolláló szabályokat – írta Kövér hivatala. Csütörtökön a stáb megpróbált bejutni Orbán zárt "sajtótájékoztatójára", ahonnan csak a köztévé tudósíthatott, ez tette be a kaput. Az RTL Klub nem kommentálta a döntést.

  • hvg.hu hvg.hu
Kövér kitiltotta az RTL-t a parlamentből

Nem engedi be a parlamentbe az RTL Klub munkatársait a jövőben Kövér László házelnök, akinek a döntését levélben tudatták a csatorna vezetésével. Kövér egészen addig fenntartja a rendelkezést, amíg az RTL garanciát nem vállal arra, hogy nem fordul elő többé olyan "incidens", mint a csütörtöki. 

RTL Klub

Kérdésünkre az RTL Klub nem kívánta kommentálni a történteket. Ellenzéki képviselők viszont érthetően tiltakoztak a döntés miatt, hiszen az RTL Híradója nagyjából az egyetlen esély, hogy nézett tévéműsorba kerüljenek a parlamentben.

Orbán zárt "sajtótájékoztatója"

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön közös sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor a Budapestre látogató NATO-főtitkárral, az eseményre azonban több médium meghívást sem kapott, az ott mégis megjelenő RTL Klub stábját pedig nem engedték be. A köztévé végig tudósított az eseményről. A miniszterelnök sajtósa, Havasi Bertalan azzal magyarázta a kizárást, hogy az eseményen csak sajtónyilatkozatra került sor, az újságírók nem kérdezhetnek.

Az RTL Klub honlapján közzétett kitiltó levél másképp interpretálta az eseményeket. Mint a házelnök fogalmazott, Litauszky Balázs, Kovács Adrián és Rómer Róbert a plenáris ülésre kapott tudósítási engedélyt, ehhez képest a stáb egy olyan folyosón forgatott, ahová a sajtót nem engedték be, és a területet többszöri felszólításra sem akarták elhagyni, amivel megsértették a 2013-ban hozott törvényt a parlamenti rendről.

Kövér László úgy gondolja a levél szerint, hogy ez már nem először fordult elő, ezért döntött a végleges kitiltásról.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.