szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nehezen kihámozható a kormánybarát szervezet közleményéből, hogy pontosan mire akar kilyukadni, de ha jól értjük, a terrorveszély elleni megoldást az jelentené, ha az ellenzék felhagyna obstrukciós tevékenységével, és végre módosíthatnák az alaptörvényt a terrorveszéllyel szembeni hatékonyabb fellépés érdekében.

Azonnali Alaptörvény-módosítást követel a terrorhelyzet miatt a CÖF-CÖKA.

A békemeneteket szervező, kormánybarát szervezet - mint írta - megrendüléssel értesült a brüsszeli  tragikus eseményekről. Szerdai közleményükben részvétüket fejezték ki az áldozatok hozzátartozóinak, és a két magyar sérültnek mielőbbi felépülést kívántak.

"Ugyanakkor a gyász óráiban sem feledkezhetünk meg arról - folytatták -, hogy négy hónapon belül ez a második súlyos terrortámadás, amely Európát érte, és európaiak életét oltotta ki.
Szomorúan vesszük tudomásul, hogy az EU védtelen és védekezésre képtelen. Nem tudja megoltalmazni az Unió polgárait, értékeit, miközben Juncker úr, Schulz úr és Merkel asszony még mindig azon fáradozik, hogy további biztonsági kockázatot importáljon az EU területére" - olvasható a közleményben.

Fülöp Máté

A közleményben a CÖF-ösök felkérték az ellenzéket, "a korábbi gyakorlattal szemben ne hátráltassák a kormányt", "ne akadályozzák obstrukciós trükkökkel", amikor a terrorizmus ellen harcol, támogassák a terrorral szembeni intézkedéseket.

A CÖF szerint a terrorveszély közös elhárítása a választópolgárok teljes megértésével találkozik. "A terrorveszéllyel szembeni hatékonyabb fellépést garantálja az Alaptörvény idevonatkozó részének kölcsönös bizalmon alapuló, összpárti támogatása."

A CÖF 2015 nyarán már jelezte, hogy a bevándorlás ügyében meg kellene kérdezni az uniós polgárokat, hogy közvetlenül dönthessenek, és ez ügyben levelet írtak a 28 tagállam miniszterelnökének, de csak ketten válaszoltak. A levelet most újra elküldték.

Újra elővette a kormány a terrorvészhelyzetről szóló alaptörvény-módosítást

Mint arról beszámoltunk, Orbán Viktor kormányfő szerdán, az operatív törzs ülése után közölte, hogy fenntartják a kettes terrorfokozatot. Emellett utasította Pintér Sándor belügyminisztert, hogy a szerdai kormányülésre minden olyan, a terrorizmussal kapcsolatos tervezetet készítsen elő, amely korábban politikai viták miatt megrekedt – ilyen például az a vitatott alkotmánymódosítás, amely terrorveszélyhelyzet esetén olyan felhatalmazást adna a kormánynak, hogy a parlament kontrollja nélkül is intézkedhetne.

Az MSZP-s Molnár Zsolt, a Nemzetbiztonsági bizottság elnöke, valamint Harangozó Tamás, a Honvédelmi és rendészeti bizottság alelnöke Orbánék tervére úgy reagált, hogy mindezzel a kormány elismerte: nincs felkészülve egy magyarországi terrortámadásra.

Az MSZP a miniszterelnök által ma bejelentett vagy elrendelt intézkedések mindegyikére már két hónappal ezelőtt javaslatot tett - írták. Január 25-én minden pártnak megküldték, majd a parlament elé terjesztették a magyar emberek biztonsága érdekében szükséges intézkedéscsomagot. A Fidesz a Btk. szigorítását célzó indítványt másfél, a terrorelhárítás megerősítésére tett javaslatokat pedig pontosan egy hónapja söpörte le a parlament asztaláról - állt  az MSZP-s közleményben.

Mindebből azonban nem következhet a szocialista politikusok szerint, hogy a kormány ismét megpróbálja átnyomni a parlamenten az egyszer már megbukott alaptörvény-módosítást, amely nyilvánvalóan nem a magyar emberek biztonságát, csupán a Fidesz önző hatalmi érdekeit szolgálja - írta Harangozó és Molnár Zsolt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!