Az új tanács létrehozását a szakszervezetek kezdeményezték, a miniszter egyik véleményezési joggal bíró testülete lesz ez a fórum. A működési forma jogszabályi leírásán még dolgoznak.
Az államtitkár beszélt arról is, hogy januárra a mostani Klik utódja egy sokkal kisebb, nagyjából száz emberből álló szervezet lesz, amely középirányítói feladatokat lát majd el. A tankerületi központok vezetőinek kiválasztását napokon belül befejezik. Ők január elsejétől látják el feladataikat, és a centrumok is akkortól kezdik meg működésüket.
Azokon a településeken, ahol az önkormányzat működteti az iskolát, a tankerületi központok vezetőit már szeptember elsejével felkérik arra, hogy januárig bonyolítsák le az átvételt. A tankerületi tanácsok működési leírása ugyancsak most készül, de szeretnék, ha januárig ezek is megalakulnának.
Palkovics: lassan elfogy a Klik tartozásaAz interjúban az államtitkár kitért arra, hogy az új Nemzeti alaptanterv kialakításakor döntenek majd arról, hogyan rendezzék át a tanév szerkezetét. A tervek szerint a nyári hónapokban egy-két héttel többet lennének iskolában a gyerekek, de ezzel együtt az őszi és a tavaszi szünetek meghosszabbodnának. Ennek részleteit az új NAT tartalmazza majd, amely 2018 szeptemberében lép hatályba, így a szünetre vonatkozó változások 2019-ben várhatók – magyarázta.
Palkovics László azt is kiemelte, hogy a 9 osztályos iskola kérdésével foglalkozni kell, mert "számtalan előnye van, de veszélyekkel is jár".