Bepoloskázott civilek: a rendőrséget felülbírálva nyomoztat az ügyészség

A menekültügyben a hangját hallató EKINT irodájában lehallgatókészüléket találtak. Ez a rendőrséget nem érdekelte, a VIII. kerületi ügyészség azonban utasította a BRFK-t a nyomozás elindítására.

  • hvg.hu hvg.hu
Bepoloskázott civilek: a rendőrséget felülbírálva nyomoztat az ügyészség

A gyakori feljelentő Tényi István panaszára reagálva a VIII. kerületi ügyészség felülbírálta a rendőrség határozatát, és nyomozást rendelt el az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet (EKINT) irodájában júniusban talált poloska ügyében – értesült a Nol.

A rendőrség anno azzal hárította el az ügyben Tényi Istvántól érkezett bejelentést, hogy az abban "foglaltak bűncselekmény gyanújának megállapítására konkrét tények és adatok hiányában nem alkalmasak". Magyarán szólva nem nyomoznak sajtóhírek alapján, az EKINT maga pedig nem tett feljelentést. Tényi egyébként tiltott adatszerzés gyanújával fordult a hatóságokhoz.

A feljelentő az elutasítás után panaszt nyújtott be az ügyészséghez, amelynek helyt adott a hatóság, és a BRFK-t jelölte ki a nyomozás lefolytatására.

Az árnyékolónak álcázott kütyüre az után figyeltek fel az EKINT-nél, hogy Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter maga jelentette be, a Soros György által támogatott civilekről szóló titkosszolgálati jelentésekkel rendelkezik. Szakértők valószínűsítették, hogy a poloskát nem a titkosszolgálat rakta az irodába, Bakondi György belbiztonsági tanácsadó is azt mondta, hogy akkor nem lett volna olyan könnyű megtalálni.

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.