Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Németh Zoltán plébános komolyan vette Ferenc pápa kérését, és befogadott pár menedékkérőt. Elképesztő cinizmust tapasztalt az állam részéről: a menedékkérők közül sokan még sosem használtak fatüzeléses kályhát, ezért fagyoskodtak a körmendi sátortáborban.
Nagy port kavart fel a bicskei táborból a körmendi sátortáborba áthelyezett több tucat menekült ügye. A körmendi plébános most párat befogadott közülük, ha már a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal nem volt képes a menedékkérőket rendes fedél alá helyezni télvíz idején. Németh Zoltán plébános a Magyar Kurirnak mondta el, hogy az egyik menedékérő e-mailben kért segítséget, végül nyolc embernek adott hajlékot a plébánia. A katolikus papoknak ez nem pusztán emberség kérdése, Ferenc pápa maga mondta ki, hogy minden plébánia fogadjon be menekülteket a nagy európai menekültválság idején. Ehhez képest alig hallunk magyar példákat.
A plébániára érkezők között van afrikai keresztény, baptista, kurd és szíriai muszlim, utóbbi telefonon tartja a kapcsolatot a háborúban szenvedő családjával. Németh azt mondta a lapnak az állam körmendi húzásáról:
„Többek számára a fatüzelésű kályha ismeretlen, nem tudják megfelelően használni, ezért is fagyoskodnak az éjszakai hidegben. Pszichésen, testileg és lelkileg is kifáradtak.”
A plébánia mellett más körmendiek is jelezték, szívesen befogadnak a fagyoskodó menedékkérők közül.
Körmenden próbált meg a kormány még tavasszal menekültellenes hangulatot kelteni a tornacsarnok kézilabdaedzése kapcsán egy tendenciózus atv-cikk alapján, amelyről később kiderült, teljesen falsnak bizonyult. Az ügy után Pintér Sándor is nagyot ment a police.hu szerkesztési elveit illetően, sikerült magát köznevetség tárgyává tenni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.