Pert fontolgat a Helsinki Bizottság a Fidesz ellen

Vasárnap Halász János mindennek elmondta a civil szervezeteket, mert nem válaszoltak közérdekű adatigénylésre. Kiderült, a határidő még le sem járt. A Magyar Helsinki Bizottság pert fontolgat az ügyben.

  • hvg.hu hvg.hu
Pert fontolgat a Helsinki Bizottság a Fidesz ellen

"Kétszínű", "hazug", és "nemzeti szuverenitási és nemzetbiztonsági kérdéseket is felvet" – Halász János Fidesz-frakciószóvivő nem fukarkodott a civileket szidalmazó jelzőkkel vasárnap. Halász azon bukott ki, hogy egyes civil szervezetek, köztük a Magyar Helsinki Bizottság, nem reagáltak a Magyar Hírlap működésüket firtató közérdekű adatigénylésre. A lap azt akarta tudni, "kik dolgoznak ezeknél a szervezeteknél, kik a tanácsadóik, kik a vezetőség tagjai, mennyi pénzt fizetnek ki nekik bérként, tiszteletdíjként, vagy költségtérítésként". Halász ebből azt a következtetést vonta le, hogy a "Soros-szervezetek magukat egyáltalán nem szeretnék átláthatóvá tenni", "ahogy a migránsokra, úgy magukra nézve sem tartják kötelezőnek a magyar törvényeket".

A Magyar Helsinki Bizottság megdöbbenve áll mind a lap, mind a Fidesz reakciója előtt. "Az infoszabadság törvény ugyanis 15 napot ad a válaszra, amely újabb 15 nappal meghosszabbítható. Az első határidő is csak szerdán jár le. Tehát a napilapnak az az állítása, hogy sikertelenül igényelt adatot tőlünk, minimum elsietett tényállítás. Hogy a kormányzópárt mindebből hogyan képes azt a következtetést levonni, hogy mi titkolózunk az 'ügynökeinkről', egy újabb nagy titok." Elképzelhető, hogy bíróságra kerül az ügy, nem először történne ilyen. "A Magyar Helsinki Bizottság két alkalommal perelte be a Fideszt és szóvivőjét, mert hamis tényt állított rólunk. Mindkétszer jogerősen megnyertük a pert, és a bíróság eltiltotta a pártot a további jogsértésektől. Úgy látszik, a Fidesz képtelen tanulni a saját kárából."

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?