Így vált diktatórikus játszótérré Orbán Magyarországa

Terjedelmes riportot közölt Magyarországról és Orbán Viktor miniszterelnökről egy brit politikai magazin, amely szerint általános félelem uralkodik az országban, miközben az államnak kedves barátok mindent felvásárolnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Így vált diktatórikus játszótérré Orbán Magyarországa

Választás 2018

Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.

Orbán 1989-es emlékezetes beszédétől kezdi legújabb írását a brit Newstatesman, amely Diktátorok játszótere: Orbán Viktor Magyarországán címmel közölt terjedelmes riportot. A szerző egyebek mellett megemlíti a javarészt EU-s forrásokból épült felcsúti kisvasutat, amelyen kocsinként talán egy embert, ha látott, amikor a miniszterelnök otthonánál járt.

Az április 3-án közölt cikk szerint ahogy Orbán felkészült az újabb választási küzdelemre, korrupciótól felpuffadt rendszere úgy kezdett félelmet és szorongást terjeszteni.

A cikkben szó esik arról is, hogy az anti-Orbán média mostanra láthatatlanná és meghallgathatatlanná vált, miközben az országban általános félelem honol, az emberek már a Facebokoon sem merik elmondani a véleményüket egy-egy téma kapcsán. A tanárok pedig tartanak attól, hogy kritikus megjegyzést tegyenek akár felettesükről, vagy magáról a kormányról.

A szerző arról is szól, hogy Magyarország legnagyobb problémája nem a bevándorlás, hanem a kivándorlás: ahogy az 1956-ban is történt, többen már elhagyták az országot a jobb fizetésekért és egy rendszer szinten jobban működő kormányért.