szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Pedig az állami megbízásokat is bezsebelő Nagy és Trócsányinak nem ment rosszul az elmúlt években.

Vagyonnyilatkozatok 2018
Alig több mint hatvan nappal a választás előtt a képviselőknek, kormánytagoknak ismét vallaniuk kellett: január 31. volt a vagyonnyilatkozatok leadásának határideje. Nem mondjuk meg olvasóinknak, mennyire tekintsék hitelesnek ezeket a nyilatkozatokat, erről nyilván mindenkinek megvan a maga véleménye. Egy biztos: gyűjtésünkből megtudja, mekkora vagyont vallottak be azok, akik vezetik az országot, vagy szeretnék azt vezetni. Aztán ezt mind fel lehet idézni, amikor majd 2018 híreinek főszereplői lesznek.
Friss cikkek a témában

Januári bevallásával majdnem azonos tartalmú vagyonnyilatkozatot adott le a hétfő este lejárt határidőre Trócsányi László igazságügyi miniszter. Van azonban két szembetűnő különbség: az egyik a hirtelen felbukkant, még a májusi záró bevallásban sem szereplő 38 millió forintnyi készpénz.

A másik pedig, hogy Trócsányi László a jelek szerint kiszállt a Nagy és Trócsányi ügyvédi irodából, amelyben a keletkezéskor egyharmad, májusig pedig 12,6 százalékos részesedése volt.

Az igazságügy-miniszter nevét is viselő ügyvédi irodáról tavaly derült ki, hogy a Miniszterelnökség megbízásából ő tárgyalt a 2017-ben hazahozott Seuso-kincsek átadásáról a műkincsegyüttest birtoklókkal, de dolgozott az iroda az elmúlt években a korábbi fejlesztési minisztériumnak is a megszűnt játéktermek üzemeltetői által indított, úgynevezett kaszinóperekben, valamint a Magyar Nemzeti Banknak és az MNB alapítványainak is különböző ingatlanvásárlási ügyletekben.

A Nagy és Trócsányi iroda képviselte mindezeken túl a magyar államot a paksi bővítést érintő perekben, de az irodát bízta meg a képviseletével egyes devizahiteles-perekben például az osztrák Erste Bank, az olasz Unicredit Bank és magyar OTP Bank is.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!