A gyanú: kábítószer-kereskedelem, valamint új pszichoaktív anyaggal visszaélés.
MTI
Kábítószer-kereskedelem, valamint új pszichoaktív anyaggal visszaélés gyanúja miatt őrizetbe vettek tizennégy embert a kedden Budapesten előállított 29 ember közül - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán a honlapján.
A nyomozók kedden a X. kerületi Hős utcában összehangolt akció keretén belül 29 embert állítottak elő, akik közül 14-et kábítószer-kereskedelem, valamint új pszichoaktív anyaggal visszaélés miatt, hatot pedig kábítószer-birtoklás miatt gyanúsítottként hallgattak ki.
A kábítószer-kereskedelemmel, valamint az új pszichoaktív anyaggal visszaéléssel gyanúsított 14 embert őrizetbe vették - tudatták.
A rendőrök a helyszínen több lakásban is kutatást tartottak, amely során 10,71 gramm kábítószergyanús fehér port, 17,23 gramm növényi törmeléket és több mint másfél millió forintot foglaltak le - tették hozzá.
A keddi akciót a BRFK rendőrei a Készenléti Rendőrséggel együttműködve hajtotta végre. Az akció célja a kábítószerrel, illetve új pszichoaktív anyaggal kereskedők elfogása, valamint a terjesztői hálózat felszámolása volt - közölte rendőrség.
A hírhedt Hős utcában szeptember elején is razziáztak a rendőrök, akkor 67 embert fogtak el kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmény miatt.
Ezt követően kábítószerügyi egyeztető fórumot is tartottak, amelyen ott volt a két érintett kerület, Zugló és Kőbánya polgármestere és jegyzője, a kormányhivatalok vezetői, a Fővárosi Önkormányzat rendészeti igazgatója, az Országos Mentőszolgálat Közép-Magyarországi regionális igazgatója, a Budapesti Polgárőr Szövetség elnöke és a feladatellátásban érintett szervek munkatársai is. Mindannyian egyetértettek abban, hogy elsődleges cél a kábítószert és az egyéb bódítószereket fogyasztók társadalomba integrálása, és ennek hatékony eszköze az egységes Budapesti Kábítószerügyi Egyeztető Fórum életre hívása lehet.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.