Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Jövőre már csak engedéllyel lehet elhalasztani a beiratkozást, azt azonban nem tudni, minek alapján. Ahogy az is rejtély, ki dönt a gyerekek iskolai érettségéről.
Amikor a kormány módosított a köznevelési törvényt, megszüntette a rugalmas iskolakezdést, így aki jövő év augusztus 31-éig betölti a hatodik életévét, annak kötelező iskolába mennie.
Ez alól csak az kaphat felmentést, akinek engedélye van, azonban a vonatkozó jogszabályokból nem derül ki, hogy a halasztást melyik szervnél lehet kérelmezni, írja hétfői lapszámában a Népszava. Az új szabályok csak arra vonatkoznak, hogy a szükséges papírokat január 15-ig kell benyújtani.
Vekerdy: Engedelmes rabszolgákat nevelünk
A pszichológus úgy jellemezte a köznevelési törvény módosítását, hogy katasztrófa a gyereknek és katasztrófa a társadalomnak is. Egyre kevesebb dologban bízhatnak az alternatív iskolák - véli.
A lapnak Miklós György, a Szülői Hang Közösség képviselője azt mondta, a januári határidő túl korai, ilyenkor sok szülő bizonytalan még ugyanis. Kétségét fejezte ki azzal kapcsolatban is, vajon tényleg szakmai döntés születik-e az állami hivatalokban az iskolaérettséggel kapcsolatban. Bódis József oktatási államtitkár egy nyilatkozatában megemlítette, hogy az Oktatási Hivatalhoz kerülnek majd a halasztási kérelmek, de Miklós szerint az csak tovább bonyolítja a helyzetet, ha minden kérelmet központilag bírálnak majd.
Szakszervezeti vezetők szerint a köznevelési törvény módosításai között éppen az az egyik legkártékonyabb, hogy olyan gyerekek is iskolába kerülhetnek, akik arra még nincsenek felkészülve. A törvény ráadásul azzal kapcsolatban sem fogalmaz egyértelműen, hogy az óvodapedagóusok, óvodai vezetők szakmai véleményét figyelembe veszik-e. A Népszava szerint a normaszöveg állítja, ez nem kötelező, csak lehetőség. Eddig az óvoda a szülővel együtt dönthetett arról, mikor menjen a gyermek iskolába.
A lap kereste kérdéseivel az Oktatási Hivatalt, választ nem kaptak egyelőre.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.