Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Az Európai Unió soros elnökeként továbblépnek a Magyarország ellen folyó hetes cikkely szerinti eljárásban.
Betartotta az ígéretét Finnország, és az Európai Unió soros elnökeként valóban továbblép a Magyarország ellen folyó hetes cikkely szerinti eljárásban. Anna-Maja Henriksson finn igazságügyi miniszter az Európai Parlamentben jelentette be, hogy az Általános Ügyek Tanácsában szeptember 16-án hivatalos meghallgatást tartanak a témában. Ezen a magyarországi jogállamiság és demokrácia helyzetét vitatják meg a tagállamok külügyminiszterei, és Magyarország álláspontját is meghallgatják.
A Tanács honlapján ugyan még nem szerepel a szeptember 16-ai ülés pontos napirendje, de a Euronews-nak már korábban megerősítette egy diplomáciai forrás, hogy a finnek minél előbb meg akarják tartani az ülést. A hetes cikkely szerinti eljárás egyik fő eleme az érintett ország kormányának meghallgatása a tagállamok előtt. Csak ezután kérhetnek változtatásokat az érintett kormánytól, illetve ezután javasolhatnak szankciókat.
Az már a júliusban kezdődött finn elnökség prioritásait felsoroló dokumentumban szerepelt, hogy kiemelten akarnak foglalkozni a jogállamiság szerepével. A LIBE bizottság ülésén ezt most Anna-Maja Henriksson is megerősítette, külön hangsúlyozva, hogy az uniós finanszírozást is ehhez akarják kötni, valamint a jogok és értékek alap létrehozását is támogatják.
Az alap közvetlen uniós forrásokat juttatna a civil szervezeteknek, nem véletlen, hogy Orbán Viktor mindenképpen meg akarja akadályozni annak elfogadását.
A magyar kormány valószínűleg számított az eljárás megindítására, hiszen már hetekkel ezelőtt támadni kezdte Helsinkit. Maga Orbán Viktor beszélt arról Tusnádfürdőn, hogy Finnország egy olyan ország, ahol nincs alkotmánybíróság.
„Az alkotmány védelmét a parlament erre a célra létrehozott külön bizottsága látja el. Képzeljék el, amikor a magyar jogállamiságban mi egyszer csak azt mondanánk, fölszámoljuk az Alkotmánybíróságot, és a parlament alkotmányügyi bizottsága gyakorolja a normakontrollt. Ez a helyzet körülbelül Finnországban."
A témát mindenesetre személyesen vitathatja meg kollégájával, Antti Rinne finn kormányfő ugyanis szeptember 30-án Budapestre látogat.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.
Az izraeli miniszterelnök Washingtonban át is adta a jelölőlevelet az amerikai elnöknek.