Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Rajk László Kossuth-díjas építészre, díszlettervezőre, az egykori demokratikus ellenzék meghatározó tagjára emlékeznek vasárnap a Fiumei úti Sírkertben. Fotók.
Szeptember 11-én, élete 71. évében hunyt el Rajk László, temetését pedig végakarata szerint szűk család körben, a nyilvánosság mellőzésével tartották. Október 6-án – apja újratemetésének évfordulóján – viszont az özvegye, Rajk Judit csendes emlékezésre, néma felállásra hívta mindazokat, akik szerették a férjét.
Az építész és az SZDSZ egykori alapítójának sírjánál délután 2-kor helyezte el Rajk Judit a saját emlékét, de temetőnyitástól temetőzárásig, egész nap el lehet vinni a sírhoz egy szál virágot, emlékkavicsot. Rajk László nyughelye a 10. parcellában, egy platánfa alatt, a Batthyány-mauzóleum közelében található.
A kora délutáni órákban kollégánk becslése szerint több százan fordultak meg a sírnál, politikusok, egykori SZDSZ-esek, pályatársak, építészek, képzőművészek, írók emlékeztek rá.
A többi között Kuncze Gábor, Eörsi Mátyás, Kenedi János,
Horn Gábor, Magyar Bálint, Bojár Gábor, Bruck Gábor,
Demszky Gábor és Karácsony Gergely,
Gyurcsány Ferenc,
Tamás Gáspár Miklós,
A Rajk család, illetve Jánosi Katalin, Nagy Imre unokája,
Kőszeg Ferenc,
Nyáry Krisztián,
és Donáth Anna.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.