Csökkentik a jegyárakat a rekorddrága budai uszodában

Bejelentette a II. kerület új polgármestere, hogy mennyibe kerülnek mostantól a tíz és húsz alkalomra szóló belépők a Gyarmati Dezső Uszodában.

  • hvg.hu hvg.hu
Csökkentik a jegyárakat a rekorddrága budai uszodában

Őrsi Gergely azt írta Facebook-oldalán, hogy a lakossági visszajelzésekre reagálva módosították a jegyárakat, amelyek korábban magasabbak voltak, mint bármely másik hasonló fővárosi létesítményben.

A felnőtt napijegyért például 4200, a diák- és nyugdíjas napi belépőért 2500 forintot kértek – a kerületi lakosok ennél 400, illetve 300 forinttal juthattak hozzá olcsóbban a jegyekhez. Két órás benntartózkodásért a felnőtteknek 2400 forintot kellett fizetniük, a kedvezményes jegyek pedig 1700 forintba kerültek. Az éves bérlet árát 480 ezer forintban határozták meg, annak ellenére, hogy a létesítményben egyelőre mindössze a fedett nagy medence felét használhatják a látogatók.

Őrsi most azt írta, hogy több ponton szeretnének változtatni az árképzésen, ennek első lépéseként tíz és húsz alkalmas bérleteket tesznek elérhetővé. Ezekkel két órán át lehet használni az uszodát, és 60, illetve 120 napig érvényesek.

Az előbbieket a felnőttek 22 ezer, az utóbbiakat 38 ezer forintért vásárolhatják meg, a diákok és a nyugdíjasoknak, valamint a kerületi lakosok pedig kedvezménnyel vehetnek belépőt.

Az uszodát több mint 7 milliárd forintból építették fel, a költségek legnagyobb részét, 6,4 milliárdot az állam adta a projektre, a fennmaradó részt finanszírozta meg önerőből a kerület. Mire elkészült, az eredetileg tervezetthez képest 40 százalékkal drágább lett a beruházás. Ezt Láng Zsolt a kerület most leváltott polgármestere ezt a műszaki paraméterek megváltozásával, az anyagárak és a munkadíjak növekedésével, valamint a szakemberhiánnyal magyarázta.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.