szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A korábbi közlések alapján úgy tűnik, a Debrecenben élő koronavírusos brit férfi magyar anyósa az újabb beteg.

Tizenháromra nőtt a Magyarországon diagnosztizált koronavírussal fertőzöttek száma, a Debrecenben élő brit férfival kapcsolatba került magyar nőnél mutatták ki az új koronavírus-fertőzést. A nő napok óta a Szent László kórházban van elkülönítve – derült ki a hivatalos kormányzati tájékoztatásból.

A korábbi közlések alapján feltételezhető, hogy a férfi anyósáról van szó, Müller Cecília országos tisztifőorvos ugyanis őt, illetve a férfi feleségét nevezte "kontaktszemélynek", vagyis olyannak, akivel közeli kapcsolatba került a koronavírusos férfi. A férfi 59 éves feleségénél múlt héten mutatták ki a vírus jelenlétét, ő volt az országban a 7. beteg.

A Debrecenben élő, de Milánóban dolgozó brit férfi szervezetében március 5-én mutatták ki a kórokozót. A férfi rendszeresen ingázott Milánó és Debrecen között, legutóbb február 29-én tért vissza Magyarországra. A repülőtéren akkor már ellenőrizték, de nem volt láza. Később viszont belázasodott, mentővel a debreceni Kenézy Gyula Kórházba vitték, ahol elkülönítették. Vesekárosodásra utaló tünetei miatt infúziós kezelést is kapott.

Korábban Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető főorvosa arról beszélt, hogy a férfi valamennyi kontaktja a Szent László kórház karanténjában van, és a férfit is Budapestre szállítják, amint az állapota megengedi.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Serdült Viktória Itthon

Így kerültünk kórházba: a hvg.hu-nak mesélt az iráni koronavírusos diák és felesége

Olvasással, tanulással és internetezéssel tölti az időt az egyik első Magyarországon diagnosztizált koronavírus-fertőzött. Az iráni férfi feleségével együtt egy hete került be a Szent László kórházba, a nőről azóta kiderült, hogy negatív a tesztje. A Szent István Egyetem hallgatója a hvg.hu-nak azt mondta, meglepte, hogy a repülőtéren egy egyszerű lázmérést jelentett a szűrés, és bár nem voltak tünetei, ő kérte meg a kórházat, hogy végezzék el rajta a tesztet. Az iráni betegek és a személyzet közötti nyelvi akadályokat elismeri, de szerinte mindenki a lehető legjobban igyekszik végezni a munkáját, karanténba helyezett társai pedig a helyzettől félnek.