1,1 milliárd uniós pénzt költöttek az új nemzeti alaptanterv szakértőire

A pályázat 2,4 milliárdos keretösszegéből 1,11 milliárd forintot kötöttek le a szakértők személyi jellegű ráfordításaira.

  • hvg.hu hvg.hu
1,1 milliárd uniós pénzt költöttek az új nemzeti alaptanterv szakértőire

Márciusig 1,11 milliárd forintot kötöttek le a szakértők személyi jellegű ráfordításaira abban az uniós támogatásból megvalósuló projektben, amelyben az új Nemzeti Alaptanterv előkészítése is zajlott – tudta meg a Magyar Narancs. A lap a projektgazda Eszterházy Károly Egyetemhez fordult közérdekű adatigényléssel, így derültek ki ennek részletei: 177 millió forintot szociális hozzájárulási adóként a költségvetésnek fizet az egyetem, a szakértők bruttó bérköltségeként pedig 934 millió forintot tüntettek fel válaszukban. A projekt 2017. július 1-jén indult és idén október 31-én zárul.

A 2,4 milliárdos keretösszeg fennmaradó részét vélhetően az adminisztratív munkatársak bérére, dologi és utazási költségekre, informatikai fejlesztésekre fordították. A pályázat elnagyolt összefoglalója az egyetem honlapján is elérhető.

Mint korábban írtuk, hiába a 2,4 milliárdos vissza nem térítendő uniós támogatás, majd pedig az újabb, havi közel félmillió forintok, amiért Takaró Mihály, felesége és további négy tucat szakértő nemzetiesítette az elkészült új NAT-ot, az nem kerül bevezetésre. Gulyás Gergely miniszter tavaly decemberben azt jelentette be: nem érkezett annyi változtatás, ami ezt indokolná, így inkább a jelenlegi NAT-ot módosítják majd.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.