Vadai Ágnes feltett egy kérdést Polt Péternek, feljelentés lett belőle

A Vadhajtások egyik cikke miatt tett fel kérdést a Demokratikus Koalíció képviselője a legfőbb ügyésznek, amit Polt Péter feljelentésként értékelt.

  • hvg.hu hvg.hu
Vadai Ágnes feltett egy kérdést Polt Péternek, feljelentés lett belőle

Vadai Ágnes írásbeli kérdésében arról érdeklődött a legfőbb ügyésznél, hogy „Meddig tűri az ügyészség a rasszista írásokat a vadhajtasok.hu portálon”.

A képviselő azért tette fel a kérdését, mert az oldalon még mindig látható az „ÉLŐ-ben nézhető Philadelphia nálunk: N*****k fosztogatnak, törnek zúznak az antifák” című bejegyzés. A posztot Vadai hosszan idézte, mi nem tennénk, legyen elég annyi, hogy meglehetősen durva jelzőkkel illették benne az amerikai színesbőrű lakosságot, akik a George Floyd halála utáni megmozdulásokon részt vettek. Ezek alapján Vadai azt is tudni akarta, hogy a Vadhajtások megsértette-e a büntető törvénykönyv valamelyik rendelkezését az írásában foglaltakkal.

Polt Péter a Parlament honlapján szerdán megjelent válaszában azt írta, hogy

a képviselő kérdését feljelentésként értékelte és azt a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz továbbította.

Ezt azzal indokolta, hogy a nyomozó hatóság feladata annak megítélése, hogy „a feljelentés tárgyát képező magatartás bűncselekmény gyanúját kelti-e, és emiatt a nyomozás elrendelésének van-e helye”.

Vadai nem csak a Vadhajtásokról feltett kérdését értékelte Polt feljelentésként. Bayer Zsolt egyik írása kapcsán – ami a blogján jelent meg, és szintén az Egyesült Államokban zajló tiltakozásokra "reagált" – azt akarta megtudni a képviselő, hogy a publicista azzal megsértette-e a büntető törvénykönyv valamelyik rendelkezését, illetve „ha nem, akkor a jövőben elfogadhatónak találja-e az ilyen típusú írások nagy nyilvánosság előtti megjelenését”.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?